SUPERzápas

McGregor přijal zápas s UFC legendou. Váhový limit šokuje!

David Chmátal
David Chmátal
29.5. 2020 17:22
Téma:
UFC

Vypadá to, že bývalý dvojnásobný šampion Conor McGregor má nového soupeře. Nejedná se o titulový zápas, ani o lehkou či velterovou váhu. Naopak irský ranař by do klece nastoupil těžší než kdykoli dřív. Přijal totiž nabídku od legendy UFC Andersona „Pavouka“ Silvy.

Po Conorově fenomenálním lednovém návratu, kdy ukončil Donalda Cerroneho (36-15-1NC) během 40 vteřin, vyvstala otázka, s kým bude zápasit příště. Zápasem o titul lehké váhy Chabib vs. Gaethje přišel o dva potencionální soupeře a výzvy z velterové váhy vzaly za své.Záchrana přišla od naprosto nečekaného zápasníka. Na historický duel ho vyzvala, své doby největší hvězda UFC a legenda bojových sportů, Anderson Silva (34-10-1NC).
 

„SUPERZÁPAS v domluvené váze do 80 kg. Nesmírně obdivuju, jak velkým atletem Conor je. Věřím, že náš super zápas by se zapsal do dějin sportu. Ani jeden z nás nemusí nikomu nic dokazovat. Taktéž věřím, že fanoušci UFC by rádi viděli vrcholnou MMA podívanou. Bylo by fantastické otestovat mé schopnosti proti němu,“ napsal Silva na svůj instagram.

Pětačtyřicetiletý Brazilec je sice na konci profesionální kariéry a za posledních osm zápasů dokázal vyhrát jen jediný. Nicméně do roku 2012 byl šest let neporažený, desetkrát obhájil titul střední váhy (do 84 kg) a v UFC drží mnoho rekordů včetně nejdelší série bez porážky (16 zápasů).
 

McGregor (22-4) využil hozené rukavice a o pár hodin později, bez zbytečných komentářů na twitteru jednoduše odpověděl: „Přijímám.“


Oba zápasnici s duelem verbálně souhlasili. Teď je na manažerech a hlavně UFC, jak se k rýsujícímu se klání postaví. Zápas dvou legend by mohl přitáhnout obrovskou sledovanost a všem stranám vydělat pořádný balík.

Avšak McGregor je podceňován i při zápasech ve velterové váze a teď chce nastoupit ještě v o 3 kg těžší váhovce. Navíc sám prezident Dana White není fanoušek domluvených vah a pro svého irského oblíbence má jistě jiné plány. V rozhovoru pro ESPN mu poradil, ať si vše dobře promyslí:
 

„S Conorem jsem o zápasech nemluvil. Ale představte si, že jste McGregor, sedíte doma a vyzývají vás všichni zápasníci, všech váhových kategorií. Měl by udělat krok zpět a promyslet si to. Nejdůležitější divize je pro něj lehká váha.“

 


Conorovi před Silvou nabídl zápas i Kamaru Usman (16-1), a to hned o titul velterové váhy. Nicméně jeho snahu, zajistit si nejvýdělečnější večer kariéry, zhatil Dana White.


„Poslouchejte, příští soupeř pro Usmana bude jeden z těchto ranařů – Colby Covington, Jorge Masvidal nebo Leon Edwards. Nikoli Conor McGregor,“ řekl pro ESPN.


Než se objasní McGregorova budoucnost, vychutnejte si UFC: Woodley vs. Burns už v neděli 31. května živě od 3:00 ráno na Nova Sport 2 a VOYO.

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   16:00 17:45
   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

   20:15

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

   20:35

   NHL - akce měsíce

   20:45

   Behaj lesmi - Veľká Fatra

 • Nova Sport 2

  • Line & Air - with Geraldine Fasnacht

   17:30 18:00
   18:00

   Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

   19:45

   Kolo pro život - Dobříš

   20:00

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Zadov

   20:10

   Sportovní originály - 180 s Karlem Sedláčkem 2

   21:25

   Trumf

Celý program