Co na to rivalové?

Show nebo velká nuda? Diváci z McGegora šíleli, Usman si jen zívl

Téma:
MMA

McGregor se postaral o velkolepý comeback a přesvědčil pochybovače o svých schopnostech. Svého soupeře ukončil už v první minutě a celou arénu zvedl ze sedaček. Fanoušci MMA jásají, ale Irovi rivalové se mu vysmívají.

Bývalý dvojnásobný šampion před duelem s Donaldem Cerronem (36-14-1NC) vyhrál naposledy v roce 2016. Mnozí pochybovali o jeho kvalitách a nevěřili, že se Ir vrátí stejně hladový jako dřív. Nicméně Conor (23-4-0) předvedl bleskové KO. a umlčel Kovboje i většinu svých kritiků.
 

Největší grázl v UFC Jorge Masvidal (35-13-0) i šampion velterové váhy Kamaru Usman (16-1-0) sledovali McGregorův návrat z první řady. Oba jsou na Irově radaru a mluví se o jejich potenciálním střetnutí v kleci. Masvidal v tichosti přihlížel, zatímco držitel velterového pásu si teatrálně zívl.

Usman by zápas s Conorem přijal, ale spíše kvůli odměně než pocitu, že by s ním musel bojovat. Rozhodně se necítí ohrožený. „Jsem král divize a ke mně není zkratka. Ale neberte mě špatně. Byl by to obrovský zápas, klidně mu dám tu příležitost. Jestli to bude Conor nebo někdo jiný, je mi to jedno. Můžu ho porazit jakým způsobem jen chci,“ řekl šampion po galavečeru UFC 246.

„Donald má pomalé začátky a každý to ví. Naopak Conor má tendence nalítávat na soupeře ve vysokém tempu. Takový scénář byl pro Kovboje recept na katastrofu. Conor je extrémně nebezpečný v prvním až druhém kole. A svou práci zvládl,“ hodnotil Usman čtyřicetivteřinový výprask.

Na sociálních sítích se mu dostává spoustu chvály a jeho výkon komentovalo hned několik ikon profesionálního sportu. „Vítej zpátky šampione,“ napsala například NBA hvězda LeBron James. Ale Conorův bývalý soupeř Nate Diaz tak vzrušený nebyl. „Slabý jak ***,“ komentoval na svém Twitteru. Těžko říct, jestli myslel McGregorova soupeře, jeho výkon či pověstnou levačku. Které sám dvakrát čelil.

Ale McGregor si z něj hlavu nedělá. „Tak pojďme Natanieli. Dáme si spolu trilogii, pořád je ve vzduchu,“ odpověděl na pozápasové konferenci. Oba se utkali dvakrát v roce 2016. Diaz byl první, kdo Ira porazil v UFC, ale Conor mu porážku vrátil v odvetě. Za stavu 1-1 by byl třetí, rozhodující zápas, hezkým zakončením jejich příběhu. O to víc teď, když irský ranař ukázal, že je schopný konkurovat velterovým vahám (do 77 kg).

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program