nový výzva

McGregor má šanci získat třetí titul! Nabídku má na stole

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 28. 5. 2020
Téma:
UFC

Boje v UFC se po koronavirové odmlce rozjely a stejně tak začaly na síle nabírat i výzvy mezi zápasníky. Poslední dny pořádně zamotaly hrou o titul ve velterové váze a jedním z hlavních aktérů není nikdo jiný než Conor McGregor.

Ve velterové váze drží titul Kamaru „Nigerijská noční můra“ Usman (16-1). Jako příští vyzyvatel se nabízel největší grázl v UFC Jorge Masvidal (35-13), který v roce 2019 zažil nejlepší rok kariéry.

Nicméně šampion prý žádá nesmyslné finanční podmínky, a tak se Masvidal ubírá jiným směrem. Naznačil druhý zápas s Natem Diazem (20-12).

 

Usman se tak ocitl v těžké situaci, nemá s kým zápasit a sen o pořádném kariérním výdělku se vzdaluje. Naštěstí jeho manažer našel řešení. Jménem svého svěřence vyzval krále UFC, jehož vystoupení je vždy záruka pořádného výdělku.

„Vypadá to, že vyzyvatel číslo jedna chce bojovat s Diazem. Hej McGregore, nechceš titulový zápas? Pojď k tatínkovi. Usman ti nabízí šanci a slibuje, že první dvě kola nepůjde na zem, bude tě jen fackovat,“ napsal Ali Abdelaziz na Twitter.
 

Conor McGregor (22-4) v minulosti současně držel jako první zápasník v UFC pás pérové (do 66 kg) i lehké váhy (do 70 kg). Teď má před sebou historickou šanci na získání třetího titulu. Přitom ve váhovce do 77 kg absolvoval jen tři zápasy. Dvakrát se poměřil s Diazem a v lednu 2020 s Donaldem Cerronem (36-15-1NC).

 
Ačkoli McGregor proti Cerronemu předvedl fenomenální výkon a ukončil jej za 40 vteřin, jeho účast v těžší divizi vyvolává vlnu pochyb. Sám prezident UFC řekl, že zápasníci této kategorie jsou na něj už zkrátka moc velcí a silní.
 

Irský ranař se k šanci zatím nevyjádřil. Avšak odveta s Chabibem (28-0) je v nedohlednu a při svém návratu řekl, že plánuje usednout i na trůn velterové váhy. Usman, který zápas vidí jako lehký přivýdělek, si do rivala rýpnul, aby ho donutil k akci.
 

„Conore řekl si, že chceš být král velterové váhy. A teď mlčíš. Tak víš co, zůstaň zticha. To jsem mohl čekat. Oběma (McGregor a Masvidal) jsem nabídl titulový zápas a ani jeden z vás to nechcete,“ řekl šampion pro ESPN.

 
Šampion dále prozradil, že trénuje od února a čeká na vhodnou příležitost k obhajobě titulu. Po pár zrušených termínech se nové datum rýsuje na červenec. To by mohlo přijít vhod McGregorovi, který taktéž plánuje nastoupit do klece během léta.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program