ufc Velká komplikace

McGregor v koncích! Před zápasem nemůže dělat svůj rituál

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia

Irský bijec Conor McGregor musí řešit poměrně neobvyklou, ale pro něj zcela zásadní záležitost. V UFC totiž před každým zápasem v oktagonu nastupuje za písně své krajanky a zpěvačky Sinéad O'Connor, ale tu už si McGregor nejspíš jen tak přehrát nenechá...

Většina vrcholových sportovců dodržuje před svým důležitým závodem, či zápasem nějaký rituál, který je uklidní nebo namotivuje. McGregor je pyšný na své rodné Irsko a před zápasem vstupuje do oktagonu za líbozvučných tónů písně The Foggy Dew, kterou nazpívala již zmiňovaná umělkyně.


Takto zpívala Sinéad O'Connor během UFC 189 VIDEO:

 

Prezident UFC Dana White se prý několikrát snažil McGregora přesvědčit, aby si pustil třeba U2, když je to také irská kapela, ale nepochodil. Sinead dokonce vystoupila během galavečera UFC 189, kdy Conora čekal souboj s Američanem Chadem Mendesem. Tehdy McGregor vyhrál ve 2. kole technickým KO.

 

Ale zpátky k tomu, co musí třicetiletý bijec momentálně řešit. Zpěvačka O'Connor totiž minulý týden světu oznámila, že konvertovala k Islámu a že je z ní hrdá muslimka. Už vám to dochází? McGregor si rád dobíral svého posledního soupeře Khabiba Nurmagomedova, právě kvůli jeho víře. Na tiskové konferenci mu například nabízel whiskey, přestože moc dobře věděl, že Khabib alkohol kvůli své víře nesmí.

Narážka na náboženské vyznání pak měla být dokonce příčinou Khabibova pozápasového běsnění, které v publiku rozpoutal McGregorův trenér Dillon Danis. Ten měl na Khabiba totiž zakričet něco o "špinavé muslimské kryse" a to šampiona v lehké váze rozčílilo.

 

Otázkou tedy zůstává, zda-li si bude McGregor před zápasem chtít pouštět píseň od někoho, kdo je stejného vyznání, jako jeho doposud největší soupeř? To by přece byl sám proti sobě.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program