Tři váhové kategorie

Stinná stránka McGregorova rekordu. Tímhle se rozhodně chlubit nebude

Conor McGregor po vítězství na UFC 246
Zdroj: Profimedia
Conor McGregor po vítězství na UFC 246
Téma:
MMA

Conor „The Notorious“ McGregor po dominantním vítězství na UFC 246 prohlásil, že přepsal historii a pochlubil se novým rekordem. Je první, kdo ukončil soupeře v perové, lehké a velterové váze. Ale každá mince má dvě strany! Slavný fighter je také prvním zápasnikem, který prohrál submisí ve třech různých váhových kategoriích.

V lednu 2020 se bývalý král UFC po patnácti měsících vrátil do klece. Duel s Donaldem Cerronem trval pouze 40 vteřin a jeho knockoutováním si McGregor (22-4) připsal další prvenství. „Jsem první UFC zápasník, který si připsal knockout ve třech váhových kategoriích. Jsem na to pyšný,“ neslo se hned po zápase vyprodanou arénou.
 

Je pravda, že Conor dokázal ukončit soupeře v rozdílných vahách 66, 70 a 77 kg. Ale při čepýření svého peří zapomněl na to, že se i ve všech zmíněných váhovkách svým soupeřům vzdal. Jak v pérové, tak v lehké i velterové váze odklepal páku či škrcení, což je bolestivé pro ego každého MMA zápasníka.


 

Pérová váha - Artemij Sitenkov – technika kneebar

Ve svém třetím MMA zápase utržil McGregor svou první porážku. V červnu 2008 debutoval v kategorii do 66 kg, ale jeho premiéra v nižší váhovce se mu nevydařila. Už v prvním kole odklepal Sitenkovi (15-16) nasazenou páku na koleno.


 

Lehká váha – Joseph Duffy – technika arm-triangle a Chabib Nurmagomedov – technika neck crank

V kategorii do 70 kg utrpěl McGregor dvě porážky a obě opět submisí. V roce 2010 na CWFC 39 odklepal Josephu Duffymu (16-4) škrcení v prvním kole a o osm let později utrpěl největší prohru kariéry.

Neporažený Dagestánec Chabib (28-0) ubránil svůj titul poté, co ve čtvrtém kole nasadil Irovi techniku, během které protivníka škrtil a zároveň mu drtil čelist.


 

Velterová váha – Nate Diaz – technika rear naked choke

První prohru v UFC si Conor odnesl z duelu s Natem Diazem (20-12). Původně měl zápasit s Rafaelem dos Anjosem (29-13) v lehké váze. Ten se zranil a organizace Irovi narychlo našla náhradu, nicméně ve vyšší kategorii. Váha navíc se stala zkázou, ve druhém kole Conorovi došla fyzička a soupeři nastavil záda. O pět měsíců později se bojovníci střetli znovu. Tentokrát McGregor vybojoval v jednom z nejlepších zápasů historie cenné vítězství.Conor všechny ze svých čtyř MMA proher získal submisí. Jeho schopnost boje na zemi je často považována za jeho největší slabinu. A to i přesto, že v BJJ je držitelem hnědého pásu. Po úspěšném návratu, svět bojových sportů netrpělivě čeká, co bude s irským ranařem dál.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   09:00 10:45
   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   16:10

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program