Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis rovnoprávnost

McEnroe setřel Navrátilovou: Vysvětlil, proč bere víc než ona!

John McEnroe a Martina Navrátilová
Zdroj: Profimedia

Pár měsíců zpátky si bývalá tenisová jednička Martina Navrátilová postěžovala, že za komentování televizních zápasů pro BBC dostala zaplaceno desetkrát méně, než Američan John McEnroe. Ten jí teď na dálku vysvětlil, proč tomu tak je.

Když se Navrátilová před časem dozvěděla, že McEnroe bere od BBC za komentování 150 tisíc liber (v přepočtu asi 4,3 milionu korun), ona si přijde jen na 15 tisíc liber (cca 432 tisíc korun), byl to pro ni šok.
 

"Není to fér. Nechápu, proč je mužský hlas oceňován více, než ten ženský," postěžovala si Navrátilová v rozhovoru pro britský list Panorama a zároveň dodala, proč si myslí, že tomu tak je."Je to propletená síť starých známých chlapů! Mužské hlasy jsou zkrátka cennější, než ty ženské," pokračovala a také řekla, že požádala svého agenta o nápravu.
 


 

Navrátilovou se snažil uklidnit i samotný ředitel BBC Fran Unsworth a vysvětlil, proč mají muži vyšší výdělky.

"Paní Navrátilová má jiný rozsah a práce vůči naší stanici. Je to jednoduše neporovnatelné. Spolu se Sue Barkerovou je McEnroe považován za tvář našeho zpravodajství z Wimbledonem. Je rozhodujícím hlasem v rámci pokrytí stanicí BBC,“ přiznal Unsworth.

 

Vysvětlení, proč má Navrátilová méně peněz teď ale přidal i McEnroe."Pokud dělá žena svoji práci dobře, měla by za ni dostat také více zaplaceno," řekl pro britský web The Telegraph a jako příklad zmínil svoji kolegyni a bývalou vynikající tenistku Sue Barkerovou. Vítězka French Open z roku 1976 si prý v BBC vydělá i mnohem víc, než fotbalové legendy Gary Lineker, nebo Alan Shearer.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program