tenis co se mu nelíbí?

McEnroe se s tím nepáře: Po Williamsové se pustil do Djokoviče!

John McEnroe a Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia

Před nedávnem rezonovalo tenisovým světem prohlášení tenisové legendy Johna McEnroea o tom, že bývalá ženská světová jednička Serena Williamsová by byla na mužském žebříčku sedmistá. Mnoho tenisových výměn neuplynulo a Američan se ozval znova. A tentokráte si vzal na mušku Novaka Djokoviče.

Srbskému tenistovi se v poslední době příliš nedaří a změny tak nastaly i v jeho realizačním týmu. Momentálně spolupracuje se slavným Američanem Andrem Agassim, trnem v oku jeho krajana McEnroea ale není on, ale muž jménem Pepe Imaz.
 

Jde o Djokovičova mentálního kouče. Jeho přítomnost v týmu bývalé světové jedničky ale McEnroea příliš netěší. "Z emocionálního hlediska je možná cítit, že chce přinést do týmu někoho, je schopen dát lidem mnoho objetí. To se však neslučuje se zabijáckým instinktem , který dříve Djokoviče zdobil," prohlásil McEnroe pro The Guardian.
 

"Ten instinkt automaticky neztratíte. Těžko se ale vstoupit z rozpoložení míru a lásky na kurt, kde je potřeba soupeře obrazně řečeno zašlapat do země," myslí si.


Djokovičovi se na úvodních dvou grandslamových turnajích příliš nedařilo, nejdále došel na French Open do čtvrtfinále. Může za to ztráta zabijáckého instinktu? "Myslím, že ta duchovní stránka je na úkor instinktu zabijáka. Je to jeho cesta a uvidíme, kam se jeho hra posune," hodnotí McEnroe.
 

Přesto však má pro Djokoviče i slova pochopení. "Samozřejmě je těžší udržet se dlouhodobě na vrcholu, než se tam dostat. Novak má fenomenální kariéru a je normální, že půjde dolů," připouští McEnroe. Další možnost vrátit se na vítěznou vlnu bude mít Djokovič už na letošním Wimbledonu.
 

Legendární Wimbledon sledujte od 3. července exkluzivně na stanicích Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Můžete je sledovat u více než 60 operátorů a na Voyo. Zatím nedošlo k dohodě s O2, se kterými stále jednáme. V tuto chvíli není jasné, zda budou stanice Nova Sport po 4. červenci dostupné i zákazníkům O2 TV. Přehled operátorů, kteří nabízejí stanice Nova Sport, najdete zde nebo volejte 800 770 770.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program