zahrál rukou

Tak takhle ne, Kyliane! Mbappé si spletl sport, jen těsně unikl vyloučení

Téma:

Fotbalisté Paris Saint-Germain ve středu opět řádili. V semifinálovém klání Francouzského ligového poháru si pohráli s Remeší a postoupili do finále po výsledku 3:0. Na samotných hráčích pařížského velkloklubu pak bylo vidět, jak si celý zápas užívají. Vrcholem jejich exhibičního výkonu byl volejbalový pokus Kyliana Mbappého, jenž vstřelil gól rukou, která by byla snad viditelná i z kolem prolétávajícího francouzského Airbusu.

PSG si udělalo náskok už během první půle, kdy se Pařížané prosadili z dvou přímých kopů, v jednom případě jim navíc ke skórování pomohl smolně obránce Remeše N’Clomande.

Ve druhém poločase, kdy tempo hry opadlo, pak hráči pařížského velkoklubu začali na hřišti vyvádět psí kusy. Nejdříve se originálním pasem předvedl brazilský šikula Neymar, jenž svému spoluhráči přihrál balón svojí zadnicí.


Vrcholem pak bylo závěrečné představení Mbappého, který sice vyšel tentokrát gólově naprázdno, v utkání byl ale hodně vidět.

V 90. minutě, kdy už Paris Saint-Germain vedlo 3:0, si Mbappé rozjel parádní akci, kdy naběhl do vápna, obalamutil obránce Remeše a vymyslel si narážečku se svým brazilským kolegou. Neymara však fotbalisté Remeše pokryli a míč se tak začal nekoordinovaně kutálet před brankáře Rajkoviče.
 

K balónu se tak opět hladově přimotal Mbappé, který toužil skórovat za každou cenu. Dostal se však do nefotbalové pozice, ze které už nebylo možné gól vstřelit, nebo aspoň ne legálním způsobem. Mbappé tak plácnul do míče rukou a volejbalovým způsobem dostal balón do sítě.

Tento zoufalý pokus o vstřelení branky vyloudil úsměv na rtu jednadvacetiletého fotbalisty, pobavení byli však i hráči Remeše, kteří už přece jenom cítili, že jejich pohárová jízda končí v semifinále.

Nakonec se tak čekalo, jak na takový prohřešek zareaguje rozhodčí. Ten však Mbappého úmyslnou a jasně viditelnou ruku vyřešil citlivě, útočníkovi PSG udělil žlutou kartu, ačkoliv se francouzský mladík chvilku obával, že by mohla přijít i červená karta.
 

Související témata:
mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program