Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

čtyřgólový střelec

Mbappé se PSG vyplácí, jeho řádění může překazit UEFA

Hvězdné duo PSG
Zdroj: Profimedia

Kdo by čekal, že se před 19 lety, jen pár dní před Vánoci, narodí fotbalový supertalent. V loňské sezóně nastřílel v pařížském dresu jednadvacet gólů. A jak se ukázalo v zápase proti Lyonu, letos nehodlá zůstat s gólovou smrští pozadu. Po novém roce by ale mohlo být všechno jinak.

Řeč je samozřejmě o zlatém hochovi Kylianu Mbappém. Jako by ho gól proti Chorvatsku ve finále Mistrovství světa jen nažhavil. Proti Lyonu nasázel v jednom zápase 4 góly. Během 13 minut!


Zkázu Lyonu započal už v deváté minutě z penalty Neymar a od té doby už to bylo představení Kyliana Mbappého. Nejen že stál přesně tam, kde měl, ale jeho první gól v jednašedesáte minutě se musel odrazit dokonce od obou tyčí, než se ocitl za Lopesovymi zády. A po 13 hororových minutách z pohledu hostujícího Lyonu se už na tabuli ukázal konečný stav 5 – 0.


Na to, že Kylianovi nebylo ještě ani dvacet, toho stihnul spoustu. Titul mistra světa, s Monakem a s Paris Saint – Germain vítěz nejvyšší francouzké ligy. A letos? S PSG vévodí Ligue 1 a o propastných 8 bodů jim je nejblíže pouze Lille. Se skórem 32 vstřelených a 6 inkasovaných gólů to ani jinak být nemůže.

Řádění Mbappého v zápase s Lyonem:


Pomalu se začíná ukazovat, že útočné duo Mbappé napravo a po jeho levici Neymar Jr. je receptem na úspěch. Zastavit by je však mohlo pravidlo finanční fair play. Podle něj nesmí klub za hráče utratit více než vydělá. A nákup Neymara za bezmála 6 miliard korun a Mbappého za 3,5 miliardy korun vyšel klub velmi draho.


PSG tak bude muset už v zimě někoho za draho prodat a spekulace zatím ukazují právě na Mbappého. Ve fotbalových kuloárech se proslýchá, že Manchester City za něj nabízí skoro 250 milionů euro. Zda se skutečně po novém roce Mbappé ukáže v novém dresu už je pouze na rozhodnutí vedení Pařížského velkoklubu.

mka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program