ligue 1

Mbappé řídil debakl Dijonu, Méty míří do pohárové Evropy

Útočník PSG Kylian Mbappé
27.2. 2021 19:36

Fotbalisté PSG se vrací do souboje o první místo Ligue 1. Po neúspěchu s Monakem Pařížané předvedli dominantní výkon na půdě Dijonu, který řídil dvougólový Kylian Mbappé. Méty dokázaly, že bojují o evropské poháry, když vyhrály v Bordeaux.

V minulém kole pařížský velkoklub padl 0:2 s Monakem a propadl se na třetí místo Ligue 1, ale o týden později to byla jiná pohádka. Pařížané totiž cestovali na půdu posledního Dijonu.

A dařilo se jim tam dle očekávání výborně. Už v šesté minutě se prosadil Kean a po půlhodině hry navýšil vedení PSG Kylian Mbappé z penalty.

Francouzský ostrostřelec se trefil i pět minut po přestávce a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. V závěru se ještě po rohovém kopu trefil hlavou Danilo, který tak upravil skóre na konečných 4:0 pro PSG.

Pařížané tak jdou na druhé místo, ale Lyon je na něm může v neděli znovu vystřídat, pokud si poradí s Marseille. Lídrem ligy zůstává Lille.

Méty letos prožívají mimořádně vydařený ročník, když místo klasického boje o udržení bojují o evropské poháry. Těm se opět přiblížily, jelikož vyhrály v Bordeaux 2:1 a posunuly se už na páté místo. Tři body hostům vystřelil až v nastavení Kapverďan Vagner.

Výsledky sobotní Ligue 1:

Bordeaux - Méty 1:2 (1:0)
Branky: 14. Kalu - 72. Delaine, 90+1. Vagner

Dijon - Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)
Branky: 6. Kean, 32. Mbappé (pen.), 51. Mbappé, 82. Danilo

Také v Ligue 1 se občas stane školácká chyba, jednu takovou udělal brankář Brestu: