Superstřelec

Mbappé je lepší než Messi! V Lize mistrů překonal Argentincův rekord

Kylian Mbappé

Fotbalová Liga mistrů přinesla vítězství všech favoritů. Uspěl Real Madrid, Juventus, Bayern i Manchester City. A jasnou výhru pak bralo také PSG, které porazilo Bruggy vysoko 5:0. Hattrickem se na tom podílel hvězdný Kylian Mbappé.

Mbappé je prostě k nezastavení. Po svalovém zranění se teprve vrací do zápasového vytížení, ale v Bruggách se ukázal v plné parádě, přestože na trávník vběhl až v druhé půli. PSG po gólu Icardiho v první půli vedlo 1:0, ale až Mbappého příchod odstartoval pořádnou ofenzivní smršť.

Stále teprve dvacetiletý Francouz odstartoval svou show gólem po devíti minutách na hřišti. O dvě minuty později asistoval Icardimu, který zvýšil vedení na tříbrankový rozdíl. V poslední čtvrthodině Mbappé přidal ještě po asistencích Di Maríi další dvě branky, čímž zkompletoval hattrick.

Obrana domácích i s exslávistou Delim na něj byla krátká, ale nebyla zdaleka první. Vždyť Mbappé svým prvním gólem v zápase vytvořil nový rekord Ligy mistrů. Svou patnáctou branku v soutěži vstřelil ve věku 20 let a 306 dnů. Dosavadní rekord držel Lionel Messi, kterému se to podařilo v 21 letech a 289 dnech.

PSG tedy i díky francouzskému supertalentu prochází Ligou mistrů bez ztráty bodu s úctyhodným skóre 9:0 ze tří zápasů.