noční zápasy nhl

Matthews dohnal Ovečkina, Wild předvedli skvělý obrat v Dallasu

Auston Matthews a Max Jones

Dny, kdy se David Pastrňák vyhříval na čele tabulky střelců jsou pryč, vystřídal ho tam totiž ruský kanonýr Ovečkin. Toho na čtyřicetigólové hranici nyní dotáhnul i Auston Matthews. Tahoun Toronta gólem a třemi asistencemi pomohl k těžkému vítězství nad Anaheimem 5:4 v prodloužení. Minnesota potrvdila dobrou formu, když otočila zápas v Dallasu, ve kterém prohrávala o dva góly.

Zápasy mezi Dallasem a Minnesotou mají vždy zvláštní náboj, organizace Stars totiž dlouhá léta od roku 1967 až do roku 1993 působila právě v Minnesotě pod názvem Minnesota North Stars.

Poslední vzájemný duel přejeli Wild svého soupeře 7:0, ale texaský tým se pohybuje na předních příčkách Západní konference, tudíž se nečekalo, že by Minnesota, které chybí pár bodů na playoffové pozice, tento počin zopakovala.

Domácí Dallas se dostal do vedení gólem z přesilovky, který obstaral Joe Pavelski, druhý gól přídal vteřinu po uplynutí další početní výhody Gurianov, jenže to bylo ze strany Stars vše.

Minnesota srovnala zásluhou Erikssona Eka a také skvělému zásahu z ostrého úhlu v podání Ryana Donata. Nerozhodný stav mohl rozseknout Radek Faksa, jenže jeho střelu výborně vychytal Devan Dubnyk.

Z vítězství se tak nakonec radovala Minnesota. Necelou půlminutu před koncem totiž Bishopa překonal již podruhé v zápase Eriksson Ek.

Divácky atraktivní utkání bylo k vidění v Torontu, kam zavítali Ducks z Anaheimu. Za domácí zářil především Auston Matthews, který si nakonec zapsal čtyři kanadské body za gól a tři asistence.

Ve vyrovnaném utkání se Ducks povedlo třikrát smazat vedení domácích, naposledy to bylo minutu před koncem při hře bez brankáře. Bod Kačerům vystřelil Derek Grant.

Jenže v prodloužení byl za podražení vyloučen Rickard Rakell a šest vteřin před koncem přidané pětiminutovky vystřelil druhý bod Javorovým listům John Tavares. Za Toronto nastoupil v bráně poprvé od svého přestupu z Los Angeles Kings Jack Campbell, a při svém debutu se tak mohl radovat z výhry.

Matthewsův gól byl jeho čtyřicátý v sezoně. Vyrovnal tím svou rekordní nováčkovskou sezonu v NHL, a takřka jistě si tedy vytvoří nový rekord. Jubilejním gólem navíc dohnal Rusa Alexandra Ovečkina. Oba jsou na vrcholu tabulky střelců se čtyřiceti úspěšnými zásahy, David Pastrňák na ně ztrácí dvě branky.

Další mizerný výkon předvedli Detroit Red Wings. V Columbusu byl Howard sice pokořen pouze jedinkrát, ale jelikož hokejisté z Michiganu vystřelili na Merzlikinse pouze šestnáctkrát, a ani jednou ho nepřekonali, přidali domácí v závěru gól do prázdné brány, a radovali se tak z výhry 2:0.

Výsledky noční NHL:

Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Werenski, 59. Jenner

New York Rangers - Buffalo Sabres 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 58. Zibanejad, 59. Kreider - 11. Girgensons, 36. Reinhart, 52. Vesey

Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks 5:4 po prodl. (1:1, 2:0, 1:3, 1:0)
Branky: 5. A. Johnsson, 24. Tavares, 34. Matthews, 57. Spezza, 65. Tavares - 11. Deslauriers, 49. Max Jones, 53. Henrique (O. KAŠE), 60. Grant

Dallas Stars - Minnesota Wild 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 16. Pavelski, 23. Gurianov - 29. Eriksson Ek, 33. Donato, 60. Eriksson Ek