Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC 244

Masvidal je největším grázlem UFC, krvavou bitvu ukončil doktor

Je to oficiální. Největším grázlem celé UFC je Jorge Masvidal. Ten na turnaji UFC 244 získal neoficiální titul, když ve třech kolech porazil Natea Diaze. K.O. ale fanoušci v jednom z nejsledovanějších zápasů roku neviděli. Souboj totiž ukončil lékař kvůli rychle natékajícímu oku.

Dlouho se spekulovalo o tom, kdo je největší drsňák v organizaci. Do této role se sám postavil Conor McGregor, Dana White ale uspořádal o tento titul zápas a pro speciální příležitost nechal i vyrobit pás za více než milion korun.


A co víc, celý turnaj uspořádal v legendární Madison Square Garden, domácí hale New York Rangers. Masvidal vlétl do zápasu jako uragán a Diaze poškádlil hned v prvních vteřinách, kdy naznačil naskakované koleno a nechal tak vzpomenout na nejrychlejší zápas v historii, kdy vyřídil Askrena za pět vteřin.


Opravdový zápas tak začal až po pár vteřinách a do úvodního tlaku se dostal Diaz, kterému se Masvidal vysmíval do tváře. Ten ale netrval dlouho. Masvidal svého soka natlačil na pletivo a pak ho několika přesnými údery a kopem do obličeje poslal k zemi. Od té doby se bojovalo v krvi.


V podobném duchu proběhlo i druhé kolo, kdy šel Diaz po jednom z úderů k zemi. Na nohy mu ale po chvíli pomohl rozhodčí, který boj přerušil. Nate se ale ani tak nemohl do zápasu dostat. Masvidalův tlak byl očividný.


A pokud chtěl Diaz pás, musel něco změnit. Do třetího kola vstoupil hodně aktivně a hned v prvních vteřinách zasypal Masvidala několika údery. K ničemu mu to ale nebylo. V závěru se opět dostal na zem a schytal několik ran na pravé oko.

Lékaři zastavili zápas mezi Diazem a Masvidalem:


To do přestávky pořádně nateklo a lékařům se to vůbec nelíbilo. I když Diaz protestoval a tvrdil, že je v pořádku, lékaři rozhodčímu doporučili utkání předčasně ukončit. Pás pro největšího grázla UFC tak Dwayne Johnson za bučení diváků připl Jorgemu Masvidalovi. Dá se ale očekávat, že po takovém konci se brzy uskuteční odveta.

Svědčí o tom reakce Masvidala krátce po skončení zápasu i slova Diaze. „Gratuluji Jorgemu, ale já se vrátím a ten pás si vezmu,“ slíbil divákům přímo v ringu.

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Carolina Hurricanes - Ottawa Senators

   09:00

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

Celý Program