UFC 244

Masvidal je největším grázlem UFC, krvavou bitvu ukončil doktor

Téma:
UFC

Je to oficiální. Největším grázlem celé UFC je Jorge Masvidal. Ten na turnaji UFC 244 získal neoficiální titul, když ve třech kolech porazil Natea Diaze. K.O. ale fanoušci v jednom z nejsledovanějších zápasů roku neviděli. Souboj totiž ukončil lékař kvůli rychle natékajícímu oku.

Dlouho se spekulovalo o tom, kdo je největší drsňák v organizaci. Do této role se sám postavil Conor McGregor, Dana White ale uspořádal o tento titul zápas a pro speciální příležitost nechal i vyrobit pás za více než milion korun.


A co víc, celý turnaj uspořádal v legendární Madison Square Garden, domácí hale New York Rangers. Masvidal vlétl do zápasu jako uragán a Diaze poškádlil hned v prvních vteřinách, kdy naznačil naskakované koleno a nechal tak vzpomenout na nejrychlejší zápas v historii, kdy vyřídil Askrena za pět vteřin.


Opravdový zápas tak začal až po pár vteřinách a do úvodního tlaku se dostal Diaz, kterému se Masvidal vysmíval do tváře. Ten ale netrval dlouho. Masvidal svého soka natlačil na pletivo a pak ho několika přesnými údery a kopem do obličeje poslal k zemi. Od té doby se bojovalo v krvi.


V podobném duchu proběhlo i druhé kolo, kdy šel Diaz po jednom z úderů k zemi. Na nohy mu ale po chvíli pomohl rozhodčí, který boj přerušil. Nate se ale ani tak nemohl do zápasu dostat. Masvidalův tlak byl očividný.


A pokud chtěl Diaz pás, musel něco změnit. Do třetího kola vstoupil hodně aktivně a hned v prvních vteřinách zasypal Masvidala několika údery. K ničemu mu to ale nebylo. V závěru se opět dostal na zem a schytal několik ran na pravé oko.

Lékaři zastavili zápas mezi Diazem a Masvidalem:


To do přestávky pořádně nateklo a lékařům se to vůbec nelíbilo. I když Diaz protestoval a tvrdil, že je v pořádku, lékaři rozhodčímu doporučili utkání předčasně ukončit. Pás pro největšího grázla UFC tak Dwayne Johnson za bučení diváků připl Jorgemu Masvidalovi. Dá se ale očekávat, že po takovém konci se brzy uskuteční odveta.

Svědčí o tom reakce Masvidala krátce po skončení zápasu i slova Diaze. „Gratuluji Jorgemu, ale já se vrátím a ten pás si vezmu,“ slíbil divákům přímo v ringu.

 

Související témata:
hp TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   13:05 15:05
   15:05

   Zvedni se z gauče (8)

   15:20

   Basketbal: ERA Nymburk - Teksut Bandirma

   16:45

   Fotbal: Atlanta United FC - Colorado Rapids

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: New York Knicks - Indiana Pacers

   13:00 14:35
   14:35

   NBA Triple (18)

   14:45

   Fotbal: EA Guingamp - ES Troyes

   16:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

   17:00

   UFC Reloaded (30)

   17:40

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

Celý program