Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2018 22:51
hme mistrovství světa

Maslák má zlatý hattrick na čtvrtce. Nikdo před ním to nedokázal!

Pavel Maslák
Zdroj: Profimedia
Pavel Maslák

Pavel Maslák se zapsal do historie halových mistrovství světa v atletice. Na světovém šampionátu v Birminghamu ovládl finále běhu na 400 metrů a triumfoval potřetí v řadě! Zlaté medaile na obtížné trati získal v letech 2014, 2016 i 2018!

Pavel Maslák sice doběhl do cíle na třetí příčce za Španělem Oscarem Husillosem a Luguelínem Santosem z Dominikánské republiky. Jeho soupeře ale rozhodčí po doběhu diskvalifikovali a tak se jméno českého atleta ocitlo na prvním místě.


Pavel Maslák získal na halovém mistrovství světa třetí zlato na trati 400 metrů, což se nikdy v historii nikomu nepodařilo.


Maslák v rozhovoru po závodu přiznal, že tentokrát nebyl nejlepším. "Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím," přidal české přísloví. Jury ale i po závodu řešila protesty diskvalifikovaných závodníků.


Maslák navázal na tituly ze Sopot 2014 a Portlandu 2016, ale jako vítěz se necítil. "Mám z toho radost, ale jsem trochu smutný z toho, že je diskvalifikovali, protože vím, že ten závod jsem s nimi běžel a neporazil jsem je. Nemyslím si, že by si pomohli nějak o hodně," řekl České televizi sedmadvacetiletý český rekordman.
 

"Vyšlápnutí z dráhy by je nezrychlilo o tolik. Óscar by běžel evropský rekord, což by bylo super. Doufám, že ho to nakopne pro další roky a ten rekord zopakuje," uvedl Maslák. Nakonec druhý Američan Michael Cherry za ním zaostal o 37 setin, bronz získal Deon Lendore z Trinidadu a Tobaga.

 

ram TN.cz