ufc jak za starých časů

Masdival i Valentina slavili! A Amanda Nunes ví, kdo se jí postaví

Julianna Peńa vs. Valentina Ševčenko
Zdroj: Profimedia
Julianna Peńa vs. Valentina Ševčenko
Téma:
UFC

Tak to byla jízda. Jako za starých časů, tak ani dnes nebyli potřeba bodoví rozhodčí. Dokonce ani nebylo třeba čekat na třetí kolo. Došlo však na překvapení i na potvrzení potenciálu některých jmen. Po jednom zápase však Denver naprosto utichl!

Prý je jasno. Tedy podle mnohých odborníků nebo názoru prezidenta UFC, se právě Francis Ngannou může stát příštím šampionem těžké váhy. Proti Arlovskému byl v Devneru velkým favoritem a ve výsledku se není čemu divit. Bylo vidět, jak Francis vyčkavá na možnost pořádně udeřit. Za pouhých devadesát vteřin došlo k výměně a Ngannou i úderem, do kterého nedal vše, poslal Arlovského na zem. Nyní má tak sérii 5 výher a už ho dělí 1 až 2 zápasy od titulu. Francie má šanci, že brzy bude mít svého prvního UFC šampiona.


Zápasit doma někteří milují, pro jiné je to zase obrovský tlak. Vyhrát doma je neuvěřitelný zážitek, ale porážka na domácí půdě bolí o to víc. Donald „Cowboy“ Cerrone měl v Denveru své známé a příbuzné, kteří mu drželi pěsti. S Masvidalem to od začátku vypadalo na velkou štípanou, a tak byl každý palec potřeba. A předpovědi se vyplnily. Cerrone i Masvidal si jednoduše před sebe stoupli a zkoušeli se navzájem údery. „Cowboy“ měl podstatně lepší kopy na nohy, zatímco Masvidalovi krásně vycházely krátké direkty. Jednomu tak začal červenat nos, zatímco druhému se vybarvovala stehna.


Zásadní moment však přišel na konci prvního kola, kdy Masvidal spustil pořádnou kombinaci a Cerroneho poprvé poslal na zem. To vše se stalo pouhých pár vteřin před koncem kola a kdyby bylo jen o chvíli delší, asi by se končilo záhy. Po přestávce byl Cowboy stále otřesený a Masvidal to cítil. Nejprve si ho tak zahnal k pletivu, kde mu přidal několik kolen na spodek a po dalším úderu se „Cowboy“ opět sunul k zemi. To rozhodčímu stačilo a byl konec. Masvidal zvítězil, ač se to hale nelíbilo. Všichni chtěli vidět Cerroneho doma vyhrát. Masvidal byl však evidentně proti šťastnému konci a jeho výkon patřil mezi jeho nejlepší v kariéře.


Hlavní zápas večera měl odhalit novou vyzyvatelku pro šampionku Amandu Nunes. Ta byla i v hledišti a rozhodně se nestačila divit způsobu, jak zápas skončil. První kolo se Valentina Ševčenko a i Julianna Peňa držely většinu času u pletiva. Kvalita a vyrovnanost obou zápasnic nepřinesla bláznivé momenty, ale Ukrajince se přeci jenom podařilo zápas přesunout i na zem. V druhém kole to už bylo jiné. venezuelská fighterka převzala iniciativu a začala zápas daleko více kontrolovat. Na konci dokonce měla svou soupeřkou pod kontrolou. Ale Ševčenkové stačilo pár vteřin.


Půl minuty před koncem kola Ukrajinka chytla ruce své soupeřky a plynule přešla do armbaru (páky na ruku). Nejprve to tak nebezpečně nevypadalo, ale krátce poté se již ruka propnula. Odklepání bylo na místě a Valentina Ševčenko opravdu všechny překvapila. O jejím postoji se vědělo hodně, ale že dokáže utáhnout Juliannu na zemi si netroufal říct nikdo.Je tak jasno o dalším titulovém zápase. Amanda Nuňes se postaví v odvetě proti Valentině "Bullet" Ševčenko.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   00:50

   SC Braga - Rangers FC

   02:35

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - SC Magdeburg

   04:05

   NHL: Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche

 • Nova Sport 2

  • 23:05 01:05

   NBA: Golden State Warriors - Los Angeles Lakers

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche

   03:45

   Házená: MT Melsungen - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   10:45

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   11:15

   UFC Reloaded (18)

Celý Program