cesty nevyzpytatelné

Martínek žije sen. Nebýt Růžičky, asi by o něm ale UFC nevěděla

Michal Martínek a Vladimír Růžička
Zdroj: Profimedia / instagram
Michal Martínek a Vladimír Růžička
Téma:

Michal Martínek má před sebou výzvu jako hrom. Přišla zčistajasna. Po sedmi vítězstvích v MMA se doposud neporažený český bojovník předvede samotnému šéfovi UFC Dana Whiteovi. Přitom stačilo málo a cesta k bojovým sportům vůbec nemusela být jeho směrem.

Michal Martínek totiž původně hrál hokej. Začínal v pražské Spartě, kde sdílel kabinu s dnešní hvězdou Miroslavem Formanem, pak se přesunul do Slavie, kde se potkal třeba i s dnešními extraligovými osobnostmi Vladimírem Růžičkou mladším, Jakubem Sklenářem či Vladimírem Rothem. V juniorce Mladé Boleslavi mezi jeho spoluhráče patřil třeba dnešní reprezentant Radan Lenc.


V té době o osudu Michala Martínka rozhodoval věhlasný Vladimír Růžička starší. Jenže setkání s hokejovou legendou mu prý otevřelo oči. Důvodem byla jednání o jeho přestupu ze Slavie do Mladé Boleslavi.


„Hokej je dneska hodně o různých tlacích. Bylo to tehdy se mnou stejné jako s Palaščákem. Já to ale takhle nechtěl. Tak jsem raději hrdě skončil a našel si novou životní cestu. A nelituji, léta v hokeji byla obrovskou zkušeností do života i základem pro fyzičku,“ vyprávěl před dvěma lety pro web Lidovky.


Dnes je možná šťastný, že se po něm i bitka vyžaduje. „V hokeji jsem nemohl jen tak sundat rukavice a poprat se s protihráčem. Nedělalo to dobrotu u rozhodčích. Ale když jsem v kleci, nic takového neplatí a já mohu zničit všechny a všechno,“ vypráví.


Ve světě MMA je zatím úspěšný. Sedm zápasů, sedm vítězství, z toho šest před limitem. Respekt budí statnou postavou i mohutným plnovousem, díky kterému si nechává říkat „Blackbeard“.


„Jsem příznivcem moderního MMA, takže mám rád wrestling s ground and poundem, boj v postoji, prostě vše, co MMA nabízí,“
říká Martínek o své filozofii. Navíc se může pochlubit, že se na své zápasy připravuje ve Švédsku, kde byl sparingpartnerem Alexandra Gustafssona, Jimmyho Manuwy nebo Ilira Latifiho. Teď by mohl přijít jeho čas.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   09:00 10:45
   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   16:10

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program