exkluzivní rozhovor

Martínek promluvil o setkání s Furym! Boxer ho pozval k sobě domů

David Chmátal
David Chmátal
19.2. 2020 17:06
Téma:
UFC

Tysona „Cikánského krále“ Furyho čeká největší odveta kariéry. Během přípravy na duel s Deontayem Wilderem ho navštívil top český MMA zápasník Michal „Černovous“ Martínek. Šampion organizace Oktagon prozradil televizi Nova, o čem si s boxerem povídali, jak vidí výsledek jejich zápasu a i to, co ho čeká v rozjeté kariéře!

Michal Martínek (8-1) z pozice outsidera obhájil v listopadu 2019 svůj titul šampiona, když v prvním kole drtivým úderem zlomil čelist bývalého UFC zápasníka Viktora Pešty (15-6). Začátkem nového roku odjel do USA, kde jednal o budoucnosti své kariéry, zasnoubil se a stihl i setkání s neporaženým boxerem Tysonem Furym (29-0-1), během jeho přípravy na Wilder vs. Fury 2.
 

„Byl jsem pozvaný k němu domů, kde se připravuje. Bylo to něco úžasného. Bavili jsme se tak různě. Byla legrace,“ hodnotil setkání s boxerskou legendou Černovous. Původně měl s Furym i potrénovat, ale kvůli nabitému časovému harmonogramu to nevyšlo. Ale z návštěvy si odnesl pár cenných rad a podepsané rukavice.

Furyho čeká druhý duel s Bronzovým Bombarďákem Deontayem Wilderem (42-0-1). Jejich zápas je nejsledovanější boxerskou událostí poslední doby.

První vzájemný zápas skončil pro box netradiční remízou. Fury a Wilder se tak zároveň paradoxně navzájem dostali i do situace, kdy jeden druhého ještě nedokázal porazit. Odveta proto kromě korunovace šampiona WBC rozhodne o tom, kdo je nejlepší boxer současnosti.

A jak vidí duel sám Martínek? „Je to těžké, protože se jedná o dvě extra třídy. Můj laický názor je, že bude záležet na prvních pěti kolech. Wilder je striker, který do toho jde naplno a Fury je spíš takový chytrý boxer. Záleží, kdo si to jak načasuje. Já držím palce Furymu, už jen proto, že přežil knockout a vstal. Pro mě je to obrovský bojovník,“ komentoval nadcházející duel český MMA šampion.

Ani jeden z boxerů nechce tentokrát nechat výsledek na rozhodčích. Navzájem si slibují knockout. Wilder ukončil před limitem 41 z 43 svých soupeřů, ale u pohyblivého Furyho se nová strategie potýká s vlnou nedůvěry. Nicméně Martínek v jeho schopnosti věří. „Když jsem viděl ty jeho tlapy, tak na to sílu určitě má,“ řekl Černovous televizi Nova.

Kromě setkání s boxerskou ikonou Martínek v USA projednával i svou kariéru. Naposledy zápasil v česko-slovenské organizaci Oktagon, ale rychlou výhrou si zajistil zahraniční angažmá. „Nemůžu to prozradit, ale co můžu říct je, že pro tento rok jsem zápasník v jedné asociaci v USA,“ nechal šampion své fanoušky v napětí.
 

Boxerský duel Wilder vs. Fury 2 sledujte v neděli 23. února živě od 3:00 ráno na Nova Sport 1 a Voyo.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program