Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2019 17:19
tenis Ostrá kritika

Nechutný národ! Martincová se opřela do ruských fanoušků

Tereza Martincová
Zdroj: Profimedia

Patří až na konec druhé stovky žebříčku WTA, umí se ale pořádně zviditelnit. Tereza Martincová v Petrohradu postoupila do hlavní soutěže přes ruskou favoritku a fanoušci jí to dali sežrat. A ona se do nich pořádně opřela.

Martincová postoupila z kvalifikace přes 109. Natálii Vichljancevovou po výhře 6:4 a 6:1, fanoušci jí vyřazení jejich favoritky pořádně vyčetli. Česká tenistka se ale reakcemi diváků vůbec nenechala rozhodit a postup z tříkolové kvalifikace ji tak těší daleko více. V prvním kole turnaje poté navíc zdolala Kazašku Putintsevovou ve třech setech.


"Jsem tak hrdá na náš národ. Po dnešní zkušenosti, kdy jsem hrála proti domácí hvězdě, jsem si opět připomněla, jak jsme skvělý národ," pochválila Čechy Martincová na instagramu.

14

GALERIE: Tereza Martincová se opřela do Rusů

Zdroj: Profimedia

Tereza Martincová

Hodnocení:


"V životě jsem nezažila, aby diváci za celou dobu zápasu nezatleskali ani po výborné výměně, pokud jsem ji vyhrála já. Přísahám, že bylo hrobové ticho po každém mém vyhraném míči, ať už to byla výborná výměna, zabitý míč, eso, cokoli," vrátila se k zápasu s favorizovanou Ruskou.

 

"Nejde o mě, ale o způsob podpory, který předvedli. Chápu, že fandí, ale pokud já dám dvojchybu a publikum vášnivě tleská? Nebo mezi prvním a druhým servisem slyším opakované výkřiky? Jakkoli se snaží rozhodit tu druhou, než je domácí," stěžuje si na petrohradské fanoušky.


 

"Když si vzpomenu na Prague Open, kde jste fandili neskutečně oboustranně, jsem hrdá na to, jací jsme," pochválila českou náturu. "Jsem na vás opravdu pyšná, jelikož toto bylo nechutné. Dnes jsem nebojovala jen za sebe, ale za nás všechny, jelikož se nenechám porazit tak nechutným národem. Ne všichni Rusové jsou takoví, ale velká většina bohužel ano," nebrala si Martincová servítky.
 

Turnaj v Petrohradu musí být snad nejneoblíbenější turnaj Martincové na celém okruhu. Před dvěma lety ji totiž diskvalifikovali v průběhu posledního zápasu kvalifikace.

To neudržela nervy na uzdě a pustila se do hlavní rozhodčí, u které měla pocit, že už po několikáté otočila verdikt proti ní. Potom směrem ke své kamarádce v hledišti prohlásila, „jestli může dát rozhodčí do držky, že už to fakt není možné.“ Naneštěstí ale jedna z čárových byla Češka a umpirové hned vše řekla. Ta Martincovou za stavu 5:5 a 30:30 v rozhodujícím třetím setu diskvalifikovala. 

 

 

 

hp TN.cz