martina sáblíková

Poklona od kouče rivalky i plány na olympiádu. Chci jet, hlásí Sáblíková

David Chmátal
David Chmátal
22.2. 2021 15:10
Téma:

Rychlobruslařka Martina Sáblíková má za sebou nejkratší sezónu v kariéře. Na virtuální tiskové konferenci se před novináři vrátila k závodům v holandském Heerenveenu i plánům na olympijský ročník.

"Otázka je, zda se tomu opravdu dá říkat sezóna. Těch pár závodů na jednom místě bylo zvláštních. Na druhou stranu jsem získala mnoho nových zkušeností, vyzkoušela si něco nového a sezóna pro mě nedopadla vůbec špatně," řekla česká rychlobruslařka na úvod.V Holandsku získala bronzovou medaili na mistrovství Evropy a na mistrovství světa stříbro z trojky. Zklamání přišlo na její doméně, trati na 5000 metrů, kde skončila pátá.


Umístění na MS Martiny Sáblíkové se věnovala reportáž sportovních novin:
"Tři kilometry pro mě byly obrovským překvapením, 3:58 druhé místo. Po dvou čtvrtých místech ze Světového poháru jsem s tím moc nepočítala. Druhým velkým překvapením byla pětka. 6:58 bylo pro mě, nechci říct hrozné, ale překvapením z druhého pohledu. Pořád nechápu, co se mi stalo,"
zhodnotila výsledky před novináři.A páté místo české favoritky bylo překvapení i pro ostatní výpravy. "Všichni z toho byli asi překvapení. Po závodě za mnou přišel trenér Schoutenové, neměla bych to říkat, ale obejmul mě a povídá mi, že ze mě měli největší strach a ať se nebojím, že se zase vrátím,“ vzpomínala Sáblíková na dění po závodu.


První dojela domácí Irene Schoutenová. "Myslím, že to bylo poprvé v historii, co Holanďanka vyhrála pětku. Přejme jí to," dodala Sáblíková s úsměvem.Extrémně krátkou sezónu Sáblíková absolvovala v nových bruslích. Přiznala, že chvíli trvalo je prošlápnout, ale již si zvykla a měnit rozhodně nebude. "Nic na nich asi měnit nebudu. Sice jsem s nimi měla problémy v létě, protože nepoužívaný karbon je trochu tvrdší. Ale za tu dobu jsem se s nimi sžila a už to na nich dojedu,“ komentovala techniku Sáblíková.
 

Teď českou závodnici čeká volnější režim. Před návratem na brusle ji čeká například virtuální závod na kole v seriálu Kolo pro život, ale po krátkém zpestření se znovu bude soustředit na její primární disciplínu. Vždyť zlatým hřebem příštího roku budou Zimní olympijské hry v Pekingu, kde by si česká závodnice mohla připsat už pátou účast na olympiádě. Vzhledem ke koronavirové situace však neví, jak bude vypadat její příprava.

 

"Olympijská sezóna bude jako každá jiná. Všechno bude směřovat k tomu jednomu závodu. Na druhou stranu v této situaci uvidíme, jak to bude vůbec probíhat. Když se podíváme na to, že pomalu nemůžeme opustit ČR, tak uvidíme. Plány budou, ale uvidíme, jak to bude s realizací," komentovala Sáblíková blížící se hry v Pekingu.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program