Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.1. 2016 17:48
video rallye dakar 2016

Prokop se chystá na premiérový Dakar. Už testuje nové auto

Zdroj: TV Nova

Český automobilový závodník Martin Prokop se chystá na svou premiérovou účast na Rallye Dakar. Do Jižní Ameriky, kde se závod uskuteční, odletěl už 27. prosince, aby se v tamním prostředí aklimatizoval a otestoval nový dakarský speciál.

Start Rallye Dakar 2016 se uskuteční 2. ledna v Buenos Aires, Martin Prokop ovšem odletěl do Argentiny s výrazným časovým předstihem, aby se mohl věnovat přípravě na svou premiéru na nejnáročnější vytrvalostní rallye na světě.


„Odletěli jsme hned po vánočních svátcích, abychom měli co nejvíce času na aklimatizaci. Tým chtěl, abych přiletěl dříve a měl dva dny volno. Také se chceme svézt. Máme naplánované, že pokud bude dobré počasí a nebude pršet, budeme 30. prosince testovat a zahřívat auto. To se totiž v podstatě jenom složilo a zatím neujelo ani metr,“ přiznal závodník.


Letošní vánoční svátky tak strávil nejenom rozbalováním dárků a sledováním pohádek, ale i balením věcí na slavnou dakarskou rallye. „Jako každý rok jsem byl doma s rodinou. Byly to poslední volné dny, které jsem strávil tradičními věcmi, ale i fyzickou přípravou, abych nevypadnul z tempa,“ popsal Prokop.


Pro juniorského mistra světa v rallye bude účast na Rallye Dakar 2016 ostrou premiérou za volantem dakarského speciálu Toyota Hilux připravovaného továrním týmem Overdrive. „Tým zatím moc neznáme, takže využijeme dny před závodem k tomu, abychom se seznámili s lidmi z týmu a získali co nejvíce informací k průběhu závodu, protože o tom zatím moc nevíme,“ dodal.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:35

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   15:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Magazín NBA Action (29)

   17:40

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program