Marseille již sedm zápasů v řadě neprohrálo, PSG ztratilo s Bordeaux

Fotbalisté Olympique Marseille se radují z výhry.
Richard Wagner
Richard Wagner, Aleš Skok
Aktualizováno 23:07
28.11. 2020 19:14

Marseille zvládlo na vlastním hřišti klání s Nantes a udrželo se na špici. Po zaváhání v Monaku chtělo napravit svou reputaci vedoucí PSG, které hostilo Bodreaux. Nakonec se celky rozešly smírně 2:2.

Olympique mělo do zápasu s Nantes naprosto fenomenální nástup, když se už ve druhé minitě prosadil Thauvin, jenž Rongierově skákavém pasu ve výskoku přeloboval gólmana.

Hostující brankář Lafont se vzápětí blýskl sérií dvou vynikajících zákroků. Ještě do poločasu ale jeho kouzlo podruhé zlomil Payet.

Po změně stran se v 60. minutě kopala penalta po zahrání hostů rukou ve vápně a Benedetto byl neomylný. Nantes se poté dočkalo čestného snížení, když Blas ze vzduchu napálil míč a ten i s přispěním lehké teče skončil v síti.

PSG chtělo odčinit své zaváhání s Monakem. Ale ani s Bordeaux se to nepodařilo. Hosté se dostali do vedení v desáté minutě, kdy po rohovém kopu trknul do míče Josh Maja a jeho pokus si srazil za vlastního gólmana Timothee Pembele.

Pak přišla dvouminutovka PSG. Nejprve proměnil pokutový kop Neymar. Neymarovu střelu ještě zblokoval Costil, ale z dorážky se prosadil Moise Kean. Vyrovnání přišlo po hodině hry, kdy se v dobré pozici trefil Yacin Adli.