Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.7. 2018 17:31
motogp mistrovství světa

Marquez má na Sachsenring patent! Vyhrál tam podeváté v řadě

Marc Marquez
Zdroj: Profimedia
Marc Marquez

Karel Abraham dojel v královské MotoGP na Velké ceně Německa osmnáctý. Na Sachsenringu triumfoval Marc Márqueze Španělský pilot nenašel na oblíbeném okruhu přemožitele od roku 2010.

Marquez poprvé na Sachsenringu triumfoval před osmi lety ve třídě do 125 ccm. Na to navázal dvakrát v Moto2 a nyní pošesté za sebou projel cílem první v nejsilnější kubatuře.


Márquez zvítězil s dvousekundovým náskokem před Valentinem Rossim z Itálie a krajanem Maverickem Viňalesem. S devíti výhrami v Německu, které navíc pokaždé slavil z pole position, se osamostatnil na druhém místě historického pořadí za legendárním Italem Giacomem Agostinim. Ten v 60. a 70. letech vyhrál německou GP třináctkrát.


Po pátém vítězství v sezoně vede pětadvacetiletý Márquez šampionát před Rossim už o 46 bodů a míří k pátému titulu v MotoGP a sedmému celkově.


Abraham po startu z osmé řady poskočil v samotném úvodu o osm pozic až na 15. příčku, ale na třetí bodovaný výsledek nakonec nedosáhl. Mezi jezdci, kteří závod dokončili, byl předposlední.


V Moto2 zvítězil Jihoafričan Brad Binder a triumfu se dočkal poprvé od přestupu po zisku titulu v Moto3 v roce 2016. Lídr šampionátu Francesco Bagnaia z Itálie po výjezdu mimo trať z úvodu závodu dojel až dvanáctý a Portugalec Miguel Oliveira díky čtvrtému místu snížil jeho náskok na sedm bodů.

čtk TN.cz