rozhovor

Suchý burcuje slávisty: Arsenal hraje nevyrovnaně, vyjádřil se i ke Kúdelovi

Otava redakční fotka
Marek Otava
7.4. 2021 16:49
Téma:

Už ve čtvrtek sehraje Slavia další velký zápas v Evropské lize. V Londýně bude čelit slavnému Arsenalu. Nicméně i bývalý obránce sešívaných Marek Suchý věří, že má Slavia šanci na postup. "Arsenal hraje hrozně nevyrovnaně, takže jsem sám zvědavý, jak to domácí utkání zvládne," říká.

33letý zkušený stoper započal svoji bohatou kariéru právě ve Slavii, není tak divu, že bude sešívaným v prvním čtvrtfinálovém utkání proti Arsenalu pořádně držet palce.

 

Vrásky mu ale dělají absence ve slávistickém kádru. (Chybí stoper Kúdela a Deli, nejistý je i start brankáře Koláře).
 

"Je škoda, že Slavia nemůže být na takový zápas kompletní. Ale to k fotbalu patří. Rozhodujícím faktorem bude, jak si Slavie s těmi absencemi poradí a zápas zvládne. Pokud si z Londýna odveze dobrý výsledek, tak Arsenal může doma potrápit," říká Marek Suchý. 

 

Právě ztráta klíčového obránce Ondřeje Kúdely bude pro sešívané citelná. Nicméně 34letý stoper by pro předběžný trest od UEFA za údajné rasistické urážky stejně chyběl.
 

"Přikláním se k tomu názoru, že to bylo nešťastné. Je to samozřejmě tvrzení proti tvrzení. Ale myslím si, že i když jsou ve fotbale velké emoce, tak si to mohl Ondra odpustit a byl by klid," myslí si 33letý obránce, který ve Slavii strávil pět lět, než se vydal do fotbalové světa.


Marek Suchý také zavzpomínal na jeho zápas v dresu Slavie, který dopadl v základní skupině Ligy mistrů proti Arsenalu ne zrovna ideálně. Sešívání tehdy v Londýně padli 0:7.

Ze samotného utkání se navíc pojí celkem zajímavá paralela ke čtvrtečnímu klání.
 

"Pamatuji si, že jsme tehdy taky nebyli kompletní a já jsem hrál na stoperu s Davidem Hubáčkem, což může být podobný případ jako teď, protože to byl taky levý bek, který tam zastupoval. (Slavia uvažuje, že se v sestavě objeví na stoperu levý bek Jan Bořil pozn. red.),“ říká bývalý fotbalista Spartaku Moskva nebo Basileje.

 


"Dostali jsme brzký gól a pak to byl fofr. Arsenal hrál rychlý a kombinační fotbal po zemi. Pak jsme si tam nějaké góly i srazili. Bylo to prostě nešťastné utkání a myslím, že jsme si tam trochu vybrali nováčkovskou daň," zavzpomínal Suchý na pohárový zápas z října roku 2007.
 Nicméně v domácí odvetě Slavia uhrála remízu 0:0. „Tehdy hrozně pršelo, tak jsem jim v tom lijáku asi moc nechtělo hrát,“ směje se.

Remízu 0:0 by v londýnském střetnutí Slavia rozhodně brala. Pomoc jí také může ne zrovna ideální rozpoložení Arsenalu, který je v Premier League až na 10. místě a herně nezáří ani v Evropské lize.

 

Oproti Gunners ze sezony 2007/08, který Suchého Slavii tehdy ztrestal v Lize mistrů potupným výsledkem, je to podle obránce Augsburgu celkem rozdíl.
 

"Tenkrát měl Arsenal ideální mix mladých talentů a zkušených hráčů a byli v laufu. Teď mi přijdou, že hrají hrozně nevyrovnaně, a to i přesto, že mají stále výborné fotbalisty, kteří stojí obrovské peníze. Takže jsem sám zvědavý, co nám Arsenal předvede a jestli potvrdí roli favorita," porovnává sílu londýnského klubu.

 

Sám 33letý obránce také přemýšlí, kam budou směřovat jeho další kroky v kariéře. V německém Augsburgu mu končí smlouva a budoucnost zde nevidí.
 

"Mám smlouvu do léta a pak to budu řešit. Takže zatím nechci do světa nic velkého vyhlašovat. Ale v Augsburgu rozhodně budoucnost nevidím. To angažmá se mi osobně nepovedlo, takže se těším na zase jinou výzvu," uzavírá Marek Suchý.


Na Slavii čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Arsenal:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Magazín evropské ligy (13)

   12:30 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Itálie - Anglie

   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

   19:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Clippers

   11:30 13:30
   13:30

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

Celý program