chtěl se prát

Marchand ukradl Pastrňákovi bitku, Krejčí proti Buffalu třikrát asistoval

Aktualizováno 21:58
1.5. 2021 21:56

Hokejisté Bostonu si výhrou nad Buffalem téměř zajistili jistotu play-off a David Pastrňák si výhru málem okořenil bitkou. Český útočník chtěl oplatit Dahlinovi ostrý zákrok, ale Brad Marchand mu odtáhl soupeře, aby si to s ním vyřídil sám.

Boston si proti nejhoršímu celku ligy, Buffalu, dovolil nastoupit s mladíkem Swaymanem v bráně a nemusel litovat. 22letý Američan svůj úkol splnil.

Bruins celý zápas dominovali a již v druhé minutě otevřel skóre zápasu po Krejčího asistenci Craig Smith. Hosté srovnali v oslabení, ale Kuraly vrátil ještě před přestávkou vedení Bostonu.

Bergeron a Ritchie poté zvýšili vedení a poslední dva góly Bruins obstarala stejná dvojice, jako ten první. David Krejčí v obou případech asistoval a Craig Smith dalšími dvěma brankami dovršil hattrick, takže diváci hodili pár čepic na led. Za hosty skóroval ještě Ruotsalainen, ale prohru 2:6 tím neodvrátil.

Během třetí třetiny se málem podruhé v kariéře NHL porval David Pastrňák. Rasmus Dahlin ho krosčekem poslal na mantinel a havířovský rodák se po návratu na nohy chtěl s bývalou jedničkou draftu poprat.

Jenže tuto bitku překazil Brad Marchand. Ten totiž chtěl svého hvězdného spoluhráče pomstít, takže Pastrňákovi soupeře ukradl a začal si to s ním vyřizovat sám. Český šikula se poté dostal už jen do menší strkanice s brankářem Tokarskim.

Boston Bruins - Buffalo Sabres 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky: 2. Smith (Krejčí), 17. Kuraly, 26. Bergeron, 44. Ritchie, 46. Smith (Krejčí), 55. Smith (Krejčí) - 13. Sheahan, 48. Ruotsalainen