Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.2. 2017 10:30
superstar zpověď fotbalové hvězdy

Fetoval jsem už v Barceloně, říká Maradona. Na drogách byl 20 let

Diego Maradona
Zdroj: Profimedia
Diego Maradona

Diego Maradona zase šokoval svět. V rozhovoru pro francouzskou televizi přiznal, že na drogách byl závislý už od svých 24 let, kdy hrál za slavnou Barcelonu. To je daleko dřív, než si zatím všichni mysleli.

Že si Maradona pomáhal drogami, to byla známá věc. Co se ale nevědělo je to, že je bral prakticky už od začátku své kariéry. Teď je to venku. Božský Diego se přiznal a šokoval možná i fanoušky ze stadionu Camp Nou. "Drogy jsem bral už v době, kdy jsem hrál v Barceloně," sdělil.

15

GALERIE: Diego Maradona na Davis Cupu s Českem

Zdroj: Isifa / Facebook

Radek Štěpánek a Diego Maradona - 5

Diego Maradona na Davis Cupu s Českem

Hodnocení:A to mu bylo pouhých 24 let. Pak se svou závislostí hrál dál a přesto byl nejlepší. Kdyby bývaly byly důslednější dopingové kontroly, zřejmě by jimi neprošel. Ale pro fanoušky je to stále docela překvapivá zpráva. Svět se domníval, že drogy přišly až s velkou slávou a přestupem do Neapole. A Maradona dnes tvrdí, že rozevlátého mládí lituje. "Byla to největší chyba, jakou jsem v životě udělal."


Problémem bylo, že Maradonova drogová závoslost byla viditelná. Byl přistižen několikrát a v roce 1994 přišla totální ostuda. Kvůli drogám byl vyloučen i z mistrovství světa! Našli mu efedrin. Drogy bral ale i po skončení kariéry.

vzpomíná na poslední varování. Drogy ho naštěstí nezabily. Dnes je Maradonovi 56 a tvrdí, že už je 13 let čistý.

ram TN.cz