noc v nhl

Mantha svou bílou holí zničil Dallas, asistoval mu u toho Hronek

Anthony Mantha

Anthony Mantha z Detroitu předvedl v noci na pondělí fanouškům NHL fantastickou podívanou. V duelu Detroitu s Dallasem nastřílel všechny čtyři góly domácího týmu a dovedl Red Wings k vítězství 4:3. U jeho dvou gólů asistoval český obránce Filip Hronek.

Anthony Mantha je barvoslepý a proto i ve svém hokejovém životě používá bílou hůl, neboť na ní lépe vidí puk. Také čepel si omotává bílou páskou, neboť je pro něj snazší mít v ruce jen jednu barvu. Sice pak mají s jeho střelami poté problémy brankáři, ale jemu to rozhodně nevadí.

V utkání Detroitu s Dallasem dal všechny čtyři góly svého týmu a nutno říci, že každý byl jiný a všechny parádní. Poslední gól precizně připravil pro svého spoluhráče Filip Hronek, který asistoval u dvou tref a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Radost měl i Per Mrázek, který přispěl k vítězství Caroliny nad Tampou Bay 4:3 po prodloužení. Český brankář sice v první třetině inkasoval tři góly, trenér ho podržel a on pak zavřel bránu. Hurricanes následně přestříleli svého soupeře 44:13 na střely na bránu a zaslouženého obratu se dočkali v prodloužení díky gólu Jaccoba Slavina. Carolina zůstává po třech utkáních stoprocentní, i když všechna svá tři vítězství získala v nastaveném čase či po nájezdech.

Třetí utkání noci pro sebe získali hráči New Yorku Islanders, kteří porazili Winnipeg 4:1 zejména díky výkonu gólmana Thomase Greisse.

Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning 4:3pp (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 2. Pesce, 34. Haula, 53. D. Hamilton, 62. Slavin – 3. T. Johnson, 10. Shattenkirk, 18. Stamkos.

Detroit Red Wings – Dallas Stars 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Branky: 21., 30., 41. a 60. Mantha (na druhý a čtvrtý HRONEK) – 11. a 41. Hintz, 17. Seguin.

New York Islanders – Winnipeg Jets 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 22. Jo. Bailey, 25. B. Nelson, 36. Lee, 42. Beauvillier – 38. Laine.

• 01:05 04:05

NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins