Vysoký trest

Hokejista Mandát měl pozitivní i druhý vzorek na doping! Jak vysoký trest dostane?

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 15:09
9.3. 2021 14:18
Téma:

Hokejista Pardubic Jan Mandát má s hokejem na dlouhou dobu útrum! 13. prosince se v jeho těle při testech objevily zakázané látky a o měsíc později mu byla pozastavena činnost. Doping nyní potvrdil i B vzorek. Informaci redakci Nova Sport potvrdil předseda disciplinární komise Viktor Ujčík. Mandát si nezahraje podle něj 2 až 4 roky. Pokud by se odvolal, musel by doložit jasné důkazy.

25letý pardubický hokejista má velký problém. Jelikož jeho přezkoumaný B vzorek, který byl testován v Německu, vyšel také pozitivní, dlouhou dobu si nezahraje. Což potvrdil i předseda disciplinární komise Viktor Ujčík.

 

"B vzorek potvrdil A vzorek a my jsme v pátek rozhodli o potrestání Jana Mandáta. Já k tomu bohužel teď nic víc říct nemůžu, protože čekáme na to, až to nabyje právní moci," prozradil Viktor Ujčík.

 

 

"Musíme vše vypracovat písemně. Tím je to vázané. Až on toto rozhodnutí obdrží, může se konkrétně zveřejnit co bylo, nebo bylo. Nemůžu se k tomu víc vyjadřovat." pokračoval bývalý hokejista, který aktuálně vede prvoligovou Duklu Jihlava.

 

"Máme deset dnů na to, abychom vypracovali co, jak a proč. Ale už je rozhodnuto," sdělil jihlavský rodák. A jak vysoký trest Mandáta čeká? "Je to jasně dané. Hrozí mu dva až čtyři roky," potvrdil.

 

"Bude mít samozřejmě možnost se odvolat k Národní sportovní agentuře a výboru, který to má na starost. Ale musí to podložit jasnými důkazy," uzavřel Ujčík.

 

 

Jaká látka se v těle Mandáta našla ale Ujčík mluvit nechtěl. Alespoň do doby než bude trest oficiálně oznámen. Samotný Mandát na telefony nereaguje.

 

O vyjádření jsme také poprosili majitele klubu Petra Dědka. "Nijak se k tomu vyjadřovat nebudu. O ničem nevím a zatím nemám v ruce žádný papír. Není vůbec prostor pro spekulace. Až to bude jasné, vydáme stanovisko," řekl Dědek.

 

25letý hokejista odehrál v extralize letos 30 zápasů, ve kterých zaznamenal 14 bodů za devět gólů a pět asistencí.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program