carabao cup

Manchesterské derby zvládlo lépe City. Svého rivala přejeli v první půli

Manchester United - Manchester City

Semifinále Carabao Cupu se hraje na dva zápasy, souboj dvou Manchesterů odstartoval duelem na Old Trafford. První poločas byl ve znamení ofenzivní smrště hostujících Citizens. Domácí v druhé půli korigovali jedním gólem a do odvety se půjde za stavu 3:1 pro City.

První gól zápasu padl v sedmnácté minutě, postaral se o něj Bernardo Silva, který svou střelu zpoza vápna umístil perfektně. Kolem De Gey pouze prosvištěla a cestou ještě olízla spodní stranu břevna.

V druhém gólu měl opět prsty Portugalec Silva. Ten vyslal kolmici na Mahreze, který obešel brankáře a poslal míč do prázdné brány.

Při třetím gólu měli domácí kopec smůly. De Gea vyrazil De Bruyneho střelu přesně do bránícího Andrease Pereiry, který při běhu ke své brance nezvládl zkorigovat svůj pohyb a míč dorazil do vlastní sítě.

Citizens svého soupeře na konci prvního poločasu mačkali tak, že výsledek 0:3 byl pro United vlastně milosrdný. Nástup do druhého poločasu byl ale o poznání vlažnější.

První velká šance United v zápase přišla v 64. minutě. To dostali United příležitost kopat přímák ze zajímavé vzdálenosti, jenže Rashfordova střela branku minula o několik metrů.

Gólu se domácí dočkali až v minutě sedmdesáté. Špatná De Bruyneho rozehrávka se dostala ke Greenwoodovi, ten vyslal do ideální příležitosti Rashforda, který míč uklidil přesně k zadní tyči.

Do odvety tak půjde v mnohem větší pohodě Manchester City. Svěřenci Pepa Guardioly budou mít doma náskok 3:1, tudíž postup do finále Carabao Cupu mají blízko.