Tomáš Vaclík během zápasu, kdy vychytal své sté čisté konto
Skok Aleš
Aleš Skok
4.11. 2020 23:23

Tomáš Vaclík se poprvé v sezóně dostal do základní sestavy Sevilly a hned vychytal vítězství proti Krasnodaru. Komu se naopak vůbec nedařilo, to je Manchester United a PSG. Oba týmy nečekaně padly. Naopak s chutí si zastřílel Juventus nebo Chelsea.

Český gólman Tomáš Vaclík byl u vítězství svého celku proti Krasnodaru. Španělský celek prohrával po dvaceti minutách 0:2, ale do polačasu dokázal snížit.

V 69. minutě navíc vyrovnal Júsuf Nasrí a o tři minuty později tentýž hráž dělovkou skóre otočil.

Ve středečním programu se vůbec nedařilo PSG, které padlo v Lipsku 1:2, ačkoliv vedlo už od šesté minuty. Jenže Di María, který vsítil první branku, neproměnil penaltu a Lipsko dokázalo utkání otočit. Francouzský celek navíc dohrával pouze v devíti hráčích.

S chutí si naopak zastřílel Juventus, který vyprášil maďarský Ferencváros 4:1. Dvakrát se za vítěze prosadil Álvaro Morata.

Chelsea svůj zápas s Rennes zvládla také naprosto s přehledem. Zvítězila 3:0 i díky dvěma proměněným penaltám Timo Wernera.

Stejným výsledkem si poradil Dortmund s Bruggami a opět se dvakrát trefil norský supertalent Erling Häland. Za Bruggy odehrál závěrečných pět minut Michael Krmenčík.

Tři body si připsala také Barcelona, která na Camp Nou porazila Dynamo Kyjev 2:1. Z proměněného pokutového kopu se radoval Také Lionel Messi.

Nečekaný výsledek se zrodil na půdě tureckého mistra. Basksehir se proti "Rudým ďáblům" dostal do vedení už ve třinácté minutě. Obrana United naprosto selhala a pustila do úniku Dembu Ba, který se nemýlil.

Pět minut před koncem poločasu se navíc prosadil také Edin Višča. Za hosty ale o tři minuty později snížil hlavičkou Anthony Martial.

Hosté se v závěru zápasu snažili o vyrovnání a v nastavení už se z něj dokonce radovali. Jenže z brankové čáry neuvěřitelným způsobem vykopl míč Mehmet Topal. Basaksehir se tak raduje z prvního vítězství v letošním ročníku Ligy mistrů.

Zenit se na domácím stadionu dostal do vedení po půlhodině hry, když se z malého vápna prosadil Alexandr Jerochin.

Lazio se radovalo z vyrovnání v poslední desetiminutovce, když si do vápna naběhl Felipe Caicedo a levačkou propálil Keržakova.

Z vítězství se ale málem radoval Petrohrad, když se prosadil ve čtvrté minutě nastavení. Jenže gól kvůli ofsajdu nakonec uznán nebyl.

Výsledky středečních zápasů Ligy mistrů:

Skupina E
Chelsea - Rennes 3:0 (3:0)
Branky: 10. Werner (pen.), 41. Werner (pen.), 50. T. Abraham.

Sevilla - Krasnodar 3:2 (1:2)
Branky: 42. Rakitič, 69. Nasjrí, 72. Nasjrí - 17. Sulejmanov, 21. M. Berg (pen.).