video nejstarší trofej

United zachraňují sezonu, jsou ve finále FA Cupu! Po 9 letech

United zachraňují sezonu. Po devíti letech si zahrají o FA Cup. Na neutrálním hřišti před více něž 80 tisíci diváky ve Wembley rozhodl gól v nastavení. Hrdinou byl Martial a Evertonu zbyly oči pro pláč. Naděje, že trofej po dlouhých 21 letech znovu vyhraje, je pryč.

Utkání začal aktivněji Everton, Lukaku ale svůj úprk na branku De Gey v gól neproměnil. Zabránil mu v tom z brankové čáry hlavičkující Rooney.

První poločas ale jinak patřil Manchesteru, Everton však držel nad vodou gólman Robles. United se ale nakonec přece jen ještě v první půli dočkali gólu. Martial se zbavil Stonese, naservíroval míč do vápna, odkud jej do brány dostal Fellaini.

Vyrovnání mohl přinést začátek druhé půle. Fosu-Mensah při skluzu ve vápně lehce kontaktoval Barkleyho a byla z toho penalta. Ze souboje s Lukakem ale vyšel lépe gólman De Gea a Manchester stále vedl.

I přes penaltový nezdar měl Everton brzy hned dvakrát blízko k vyrovnání. Ani Barkley, ani Cleverley ale své šance neproměnili.

Everton se ale nakonec přece jen dočkal vyrovnání. Čtvrt hodiny před koncem centroval střídající Deulofeu a míč si srazil do vlastní brány Smalling.

Španělský fotbalista si pak sám vytvořil několik dalších šancí, žádnou však v branku nepřetavil, a tak přišel trest. A to v poslední možné chvíli. Ve třetí minutě nastavení si Martial narazil s Rashfordem, prošel do vápna a přesně mířenou ranou k tyči posunul Manchester do finále FA Cupu.

Oddechl si tak i trenér Louis Van Gaal, který si v posledních týdnech udobřuje fanoušky. United asi unikne přímý postup do Ligy mistrů, ale vítězství v FA Cupu je na Britských ostrovech opravdu ceněné. United vyzvou opět ve Wembley vítěze nedělního duelu Watford - Crystal Palace (také vysíláme na NOVA Sport 1 od 17:00).

Semifinále FA Cupu:
Everton - Manchester United 1:2 (0:1)
Branky:
75. vlastní Smalling – 34. Fellaini, 90+3. Martial. ŽK: Barkley - Rooney, Herrera. Rozhodčí: Taylor – Burt, Brooks. Diváci: 86 064.

Everton: Robles – Bešič, Stones, Jagielka, Baines – Gibson (90+4. Mirallas), Cleverley – Lennon (70. Deulofeu), Barkley, McCarthy – Lukaku.