EFL Cup Anglická klasika

Manchester na hřišti Hull sice prohrál, ale čeká ho finále!

Hull vs. Manchester United

EFL Cup už zná oba týmy, které si to rozdají o tradiční anglický pohár. Ve druhém semifinále sice urval Hull na domácím hřišti výhru 2:1 nad Manchesterem United, ale k postupu do finále mu to nestačilo. Celkové skóre totiž bylo 3:2 ve prospěch rudých ďáblů, které v boji o trofej čeká Southampton.

Utkání začalo opatrně a až do jedenácté minuty se na hřišti nic zásadního nestalo. Až ve zmíněném čase vyfasoval za ostrý faul žlutou kartu Phil Jones z Manchesteru. Oba týmy se pak začaly dostávat do šancí, ale United měli navrch. Dobrou příležitost za domácí nevyužil Omar Baye Niasse, kterého nakonec s klidem vychytal v sedmadvacáté minutě David de Gea. V pětatřicáté minutě doplatil Manchester na svou nedisciplinovanost a po faulu Marcose Rojy byla nařízena penalta. K té se postavil Tom Huddlestone a střelou k levé tyči nedal de Geovi žádnou šanci.

To bylo z prvního poločasu všechno. V 66. minutě si střelecké slovo vzali hosté, konkrétně Paul Pogba, který střelou z první do pravého spodního rohu zařídil vyrovnání na 1:1. Rudí ďáblové vystrčili rohy také o osm minut později, kdy Marcus Rojo svou hlavičkou trefil břevno. Na druhé straně o pár minut později razítkoval horní tyč za Hull i po rohovém kopu Omar Baye Niasse. Předčasně se rozhodlo v 85. minutě, kdy už Niasse pěkný centr Meylera zužitkoval.

Ani to však Hullu na postup do finále nestačilo a tak se i po této prohře raduje z účasti v boji o pohár Manchester. United si to rozdají se Southamptonem, který v semifinále vyřadil Liverpool.