EFL Cup

Manchester City převálcoval v poháru Arsenal. Skončí trenér Arteta?

22.12. 2020 23:06

Krize Arsenalu se prohlubuje. Bídně rozehranou ligovou sezonu mohli Gunners zachránit alespoň v Ligovém poháru, ale ve čtvrtfinále nestačili na Manchester City, kterému podlehli 1:4.

Tým z Manchesteru ukázal hned v prvních minutách, že rozhodně je favoritem zápasu, což v třetí minutě potvrdil Gabriel Jesus, který otevřel gólový účet svého týmu.

Citizens byli i nadále aktivnější a vytvářeli si šance, ale Arsenal se překvapivě dostal ke srovnání skóre. Alexandre Lacazette si naběhl na výborný centr Martinelliho a hlavou překonal brankáře Steffena.

Po přestávce už úřadovali pouze hosté. Postupně skórovali Mahrez, Foden a Laporte, čímž přichystali svému týmu jasnou výhru 4:1. Zároveň tím možná ukončili působení Mikela Artety na lavičce Arsenalu.

Fanoušci všude po světě se letos smějí bídné sezoně londýnského klubu, který se nachází pouhé čtyři body nad sestupovými pozicemi. Arsenal se mohl upínat alespoň úspěchům v pohárech, ale z toho ligového nyní vypadl a zbývá mu už jen FA Cup a Evropská liga.

V druhém úterním pohárovém utkání se zrodil překvapivý výsledek. Druholigový Brentford si doma poradil s Newcatlem 1:0.