dohrání ligy

Máme zelenou na semaforu, křižovatku jsme ale nepřejeli, říká šéf LFA

Václav Trousil
Václav Trousil
13.5. 2020 11:35
Téma:

Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda je navýsost spokojený. Ještě aby ne, když výsledek úterního Ligového grémia byl přesně takový, jaký chtěl. Navíc byl znovu zvolen do čela LFA. V něm by měl působit další čtyři roky.

Pár dnů před klíčovým zasedáním se dostal do slovní pře s předsedou představenstva Slavie Jaroslavem Tvrdíkem. „Nám, jako LFA, byla vyčítána nedostatečná komunikace. Bavili jsme se o tom. Jsem přesvědčený, že informace, které jsme získaly, jsme klubům dávali, ale respektuji, že má někdo jiný názor,“ vysvětlil Svoboda, co mu bylo vyčítáno.

 

Nicméně po Ligovém grémiu byl hlavně rád z faktu, že se podařilo odhlasovat dohrání ligy. „Teď musíme dostát svým závazkům. Nová hygienická opatření pro nás budou novinkou. Přejme si, aby testování proběhlo v pořádku a aby nebyly komplikace hned na začátku. Zatím to je taková zelená na semaforu, ale ještě jsme tu křižovatku nepřejeli.“ 

Hlasování skončilo tak, že pro dohrání ligy bylo 13 týmů, 3 další se zdržely (Zlín, Opava, Karviná) a proti nebyl žádný tým. „Myslím si, že to je dobrý výsledek. Kdyby hlasování proběhlo v půlce nebo na konci března, tak by to bylo možná naopak, takže jsem rád, že zvítězil, nechci říkat zdravý rozum, ale že zvítězila touha hrát znovu fotbal,“ uvedl Svoboda.

 

Zároveň byl znovu zvolen do čela LFA. Nový mandát má na čtyři roky. Nutno dodat, že neměl protikandidáta. „Jsem rád, že jsem důvěru od klubů dostal, protože nás nečeká lehké období. Nemyslím si, že primární problém, nejen pro profesionální fotbal, bude z hlediska finančního, ale z toho, že může přijít druhá vlna,“ zdůraznil. 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: THW Kiel - TBV Lemgo Lippe

   18:55 20:40
   20:40

   Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

Celý program