Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zpověď odstrčená hvězda

Máme na to, ví Kolocová. Stříbro z Evropy je prý další motivace

Kristýna Kolocová
Zdroj: facebook
Kristýna Kolocová

Je zpátky a je šťastná. Kristýna Kolocová Hoidarová ví, že svět beachvolejbalu se pro ní nezavřel. Poté, co zůstala nepotřebnou v páru Kiki a Maki, našla novou spoluhráčku a po roce tréninku byla společně s Michalou Kvapilovou blízko titulu mistryně Evropy.

"Stříbro je úžasné, ale na zlato to bylo. Cítily jsme šanci," přiznala v rozhovoru s ČTK Kristýna Hoidarová Kolocová. Prohra s německým párem Glenzkeová - Grossnerová mrzel nejen proto, že Češky první sadu jasně vyhrály. "Už jsme je letos porazily, o to to možná víc bolí. První set vypadal dobře. Pak se to vytratilo, ale soupeřky hrály výborně."


Kolocová ale ukázala, že je jednou nejlepších polařek beachvolejbalové světové scény. "Celý turnaj nám fungovala obrana - Míša na bloku a já v poli. To je naše silná stránka, která ve finále nešla po prvním setu zas tak dobře, protože jsme neměly dobrý servis. Jde to ruku v ruce," řekla stříbrná hrdinka.
 

Pro české volejbalistky je stříbro z ME největším úspěchem společného působení, trvajícího zatím jen něco přes rok a čtvrt. "Je to motivační, vidíme, že máme na to vybojovat těžké zápasy. Loni jsme celou sezonu nehrály výrazně dobře, s lepšíma jsme nehrály vyrovnaně a letos jsme deváté na mistrovství světa, dostaly se do finále Světového okruhu do Hamburku, to je největší pecka našeho fungování. A teďka k tomu stříbro z Evropy," řekla Hoidarová Kolocová.


Kolocová vyrovnala výsledek, který loni na ME uhrála její bývalá spoluhráčka Markéta Sluková už s novou spoluhráčkou Barborou Hermannovou. Do světa ale poslala odpověď, že opravdu umí.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program