Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2017 17:35
zpověď odstrčená hvězda

Máme na to, ví Kolocová. Stříbro z Evropy je prý další motivace

Kristýna Kolocová
Zdroj: facebook
Kristýna Kolocová

Je zpátky a je šťastná. Kristýna Kolocová Hoidarová ví, že svět beachvolejbalu se pro ní nezavřel. Poté, co zůstala nepotřebnou v páru Kiki a Maki, našla novou spoluhráčku a po roce tréninku byla společně s Michalou Kvapilovou blízko titulu mistryně Evropy.

"Stříbro je úžasné, ale na zlato to bylo. Cítily jsme šanci," přiznala v rozhovoru s ČTK Kristýna Hoidarová Kolocová. Prohra s německým párem Glenzkeová - Grossnerová mrzel nejen proto, že Češky první sadu jasně vyhrály. "Už jsme je letos porazily, o to to možná víc bolí. První set vypadal dobře. Pak se to vytratilo, ale soupeřky hrály výborně."


Kolocová ale ukázala, že je jednou nejlepších polařek beachvolejbalové světové scény. "Celý turnaj nám fungovala obrana - Míša na bloku a já v poli. To je naše silná stránka, která ve finále nešla po prvním setu zas tak dobře, protože jsme neměly dobrý servis. Jde to ruku v ruce," řekla stříbrná hrdinka.
 

Pro české volejbalistky je stříbro z ME největším úspěchem společného působení, trvajícího zatím jen něco přes rok a čtvrt. "Je to motivační, vidíme, že máme na to vybojovat těžké zápasy. Loni jsme celou sezonu nehrály výrazně dobře, s lepšíma jsme nehrály vyrovnaně a letos jsme deváté na mistrovství světa, dostaly se do finále Světového okruhu do Hamburku, to je největší pecka našeho fungování. A teďka k tomu stříbro z Evropy," řekla Hoidarová Kolocová.


Kolocová vyrovnala výsledek, který loni na ME uhrála její bývalá spoluhráčka Markéta Sluková už s novou spoluhráčkou Barborou Hermannovou. Do světa ale poslala odpověď, že opravdu umí.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:20

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   15:20

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

 • Nova Sport 2

  • 13:30 15:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:00

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Celý Program