Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Česká legenda

Rosického velká rozlučka v dešti: Letnou dojal jeho malý syn! VIDEO

Tomáš Rosický
Zdroj: ČTK/Twitter

Bývalý kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se dnes definitivně rozloučil s kariérou. Při své benefici pomohl proměněnou penaltou českému výběru k výhře 5:2 nad výběrem světa složeným z jeho bývalých spoluhráčů z Dortmundu a Arsenalu. Závěrečnou branku vstřelil jeho čtyřletý syn Tomáš. Poslední utkání na vyprodaném stadionu Sparty na Letné odehrál Rosický v silném dešti, kvůli kterému musela být exhibice o hodinu odložena.

Na Rosického loučení s kariérou dorazila řada hvězd jako Jan Koller, Petr Čech, Karel Poborský, Cesc Fábregas, Alexandr Hleb či Robin van Persie.

 

 

Organizátoři vyzývali diváky k trpělivosti. Fanoušci se schovávali pod střechy, našli se však i tací, kteří celou hodinu čekali na svých místech, zatímco do nich bušil silný liják. Výkop utkání se několikrát posouval, nakonec ale v 18:00 anglický sudí Martin Atkinson zahájil zápas, na který vydržela čekat zaplněná Letná.

 

GALRIE: Rozlučka Tomáše Rosického

1
/
9
Zdroj: ČTK
Tomáš Rosický vyběhl ke svému poslednímu zápasu s úsměvem

 

Ačkoli byl trávník po průtrži mračen silně podmáčený, hráči zahřívali promoklé fanoušky pohlednými akcemi na jeden dotyk. České hvězdy se těm zahraničním vyrovnávaly technicky a často je vykombinovaly.

 

Po jedné z akcí přišel centr z levé strany a Jan Koller hlavou poslal český výběr do vedení. Slavit s ním přiběhl i Rosický, ačkoli v tu chvíli hrál za výběr světa. Trojnásobný Fotbalista roku si svou rozlučku užíval, hecoval fanoušky a kombinoval s hráči Arsenalu a Dortmundu, jakoby byl stále jejich spoluhráč.

 

Ve 21. minutě po chybě v české rozehrávce srovnal střelou z dálky Brazilec Ewerthon. Hned vzápětí přišla další pohledná česká akce, na jejímž konci byl opět Koller a efektním lobem vrátil Česku vedení.

 

V poločase Rosický převzal zarámovanou památeční fotografii od předsedy Fotbalové asociace ČR Martina Malíka a od majitele Sparty Daniela Křetínského hodinky. Především ale změnil dres na ten český.

 

 

Brzy po pauze srovnal Robin van Persie hezkou střelou k tyči, ale pak Rosický utekl a vybojoval penaltu, ke které si sám stoupl. První pokus mu sice brankář Jens Lehmann chytil, ale anglický sudí Martin Atkinson ji nechal opakovat pro údajné porušení pravidel. Tentokrát Rosický svého spoluhráče z Dortmundu i Arsenalu poslal na druhou stranu a následně oslavil gól se všemi hráči na hřišti, kteří ho zvedli nad hlavu.

 

Stadionem pak začala proudit mexická vlna a krátce nato mohli fanoušci slavit další branku. Rosický svou pověstnou šajtlí vyslal do úniku Vachouška, který nedal Lehmannovi šanci.

 

V závěru se na hřiště dostali i Rosického otec Jiří, bratr Jiří a syn Tomáš. S ním v náručí hrdina večera prokličkoval hřištěm, následně nahrál synovi, který protlačil míč přes Lehmanna do branky a společně mohli slavit gól.

 

 

Byl to asi nejemotivnější moment celé rozlučky. Malý Tomáš dojal i maminku Radku Rosickou (Kocurovou), bývalou modelku a II. vicemiss České republiky pro rok 2002.

 

 

Poté už Rosický dostal od spoluhráčů hobla a v dešti se loučil s fanoušky. "Chtěl bych vám všem strašně moc poděkovat, hlavně že jste tu v tomhle počasí vydrželi a vytvořili takhle nádherný zážitek pro mě. Doufám, že jste si to užili tak jako já. Bylo to úžasné," řekl Rosický při děkovačce. "Před 20 roky jsem tu začínal a jsem pyšný, že jsem mohl poslední zápas odehrát tady na Letné. Vždy jsem se tu cítil jako doma," dodal sedmatřicetiletý fotbalista.

 

Tomáš Rosický je jednou z nejvýraznějších osobností českého fotbalu. Během své kariéry hrál za pražskou Spartu, Dortmund a Arsenal. Za českou reprezentaci odehrál 105 zápasů a vstřelil 23 gólů. Na mistrovství Evropy v roce 2004 získal s národním týmem bronz. Je trojnásobným českým mistrem, jednou slavil triumf v bundeslize a získal i čtyři anglické poháry. Rosického kariéru bohužel často limitovala zranění.

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:30 18:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   18:35

   Glemmride 2019

   19:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   19:30

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Moto GP - VC Velké Británie (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 17:25 19:10

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   19:10

   Czech Open 2019

   19:25

   Ligue 1 Preview (3)

   19:55

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   22:00

   Cyklomagazín (3)

   22:15

   KITE LIFE (3)

Celý Program