Slavia urvala výhru v Příbrami, Liberec vítězem severočeského derby

Gólová radost fotbalistů Slavie
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 2. 6. 2020

Úterní podvečer přišel s další dávkou zápasů 27. kola fotbalové Fortuna ligy. Jablonec přivítal na domácím hřišti Liberec a bitvu o Ještěd rozhodl deset minut před koncem Tomáš Malinský. Naopak remízou skončilo utkání mezi Mladou Boleslaví a Zlínem. Večer se pak v Příbrami představila pražská Slavie, která výhru vybojovala až v samotném závěru.

Severočeské derby nenabídlo v prvním poločase příliš záživný fotbal. Ve druhé půli se však obraz hry trošku zlepšil. Zároveň přišel také jediný gól utkání.

Na svědomí ho měl Tomáš Malinský, který skvělým způsobem zužitkoval přihrávku Kamsa Mary a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Liberec si tak odváží z nedalekého Jablonce tři body a posunul se na třetí místo právě před svého severočeského konkurenta.

V Boleslavi padaly branky už v prvním poločase. Nejdříve si dal vlastní gól Tataev a Zlín šel do vedení. To však trvalo pouze tři minuty. Pak totiž odpověděl Lukáš Budínský a srovnal na 1:1.

V druhém poločase pak už k žádném zvratu nedošlo a oba týmy si tak připisují bod do tabulky Fortuna ligy.

Zápas mezi poslední Příbrami a první Slavií měl být jasnou záležitostí pro pražský celek. Hosté však museli o výhru bojovat do poslední minuty. Houževnatý soupeř totiž toužil po remízovém bodu, ke kterému měl ve finále hodně blízko.

Až v 82. minutě se po závaru dostal míč k Petaru Musovi a chorvatský forvard nohejbalovým způsobem propálil mladičkého gólmana v brance Příbrami.

Středočeši však ještě toužili po dělbě bodů a v závěru zápasu tlačili Slavii, ta se však nakonec horko těžko ubránila, a nakonec si odváží tři body do Prahy.

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05