Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

glosa vyhozené miliony

Maléry pana Stramaccioniho. Ital ukázal, že Spartě nerozumí

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Andrea Stramaccioni

Fotbalová Sparta končí v evropských pohárech ještě dřív, něž pořádně začaly. Milionové posily čeká jen domácí MOL Cup a boje v české lize. A po krátké době hájení už dochází trpělivost i fanouškům. Ti už opravdu nahlas spílají trenérovi Andreovi Stramaccionimu.

Problém je totiž zřejmý. Muž, na jehož pokyn Sparta utrácí miliony, totiž zřejmě ještě vůbec neporozuměl schopnostem hráčů, které přivedl. 

Letenští museli zřejmě v nejdůležitějším zápase sezony dohánět dvougólové manko. Základní sestava duelu s Crvenou Zvezdou Bělehrad ale postrádala tvůrce hry. Na lavičce zůstali jak Tal Ben Chaim, tak i Tomáš Rosický.


Naopak šanci zničehonic dostal Václav Kadlec, o kterém Ital ještě před týdnem tvrdil, že neplní to, co Stramaccioni chtěl. Základní sestava? Tak to byla hodně raketově získaná důvěra.

Andrea Stramaccioni na Letné
Zdroj: facebook Andrea Stramaccioni na Letné

Výsledkem byla totálně zpackaná první půle. Sparta sice jednou vystřelila na bránu, ale jinak to byla totální mizérie. Gól, který po rychlém kontru vstřelil srbský tým, opět odkryl slabiny i v defenzivě. Špatná organizace obrany a gólman Dúbravka jako divák si rozdělili vinu napůl.


Až v poločase Stramaccionimu zřejmě došlo, že sestavu zvolil špatně. Najednou přišel Ben Chaim a po něm Latafa. Zmizeli neviditelní Václav Kadlec a Janko.


Až 25 minut před koncem se odhodlal italský trenér poslat na hřiště Tomáše Rosického, který po zápase s Bohemians pronesl slova: všechno nebo nic. Jednoduše, pokud bude připravený do zápasu, tak bude stoprocentně zdravý a šetřit se nebude.


Risk s tak pozdním nasazením Rosického chápal málokdo. Buď měl hrát od začátku, nebo vůbec. Kdyby se Malý Mozart v již ztraceném duelu opět zranil, těžko by to Stramaccioni vysvětloval.


Každopádně se ukázalo, že sestava s Ben Chaimem, Rosickým i Lafatou má mnohonásobně větší sílu. Přišla tyč, přišlo břevno a další zázračné zákroky brankáře Borjana. Kdyby tahle trojice hrála od začátku, možná by se s výsledkem 0:2 z prvního duelu dalo něco dělat.

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia Tomáš Rosický

Dvacet minut před koncem opustil kotel Sparty své místo, věděl, že hra o Evropu skončila. Zatímco Zlín bude čekat, zda mu nalosují do základní skupiny Evropské ligy Arsenal, AC Milán nebo Lyon, Sparta nafasuje, jak napsal jeden z fotbalových fanoušků na svém twitteru, maximálně Benešov, Vltavín nebo Domažlice.


Sparta nakonec opravdu začala hrát, na výkon týmu se poslední půlhodinu dalo koukat. Ale tahy italského trenéra opravdu připomínaly komické momenty z populární italské série o panu účetním...

Tomáš Rambousek TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:30 01:00

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   01:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

 • Nova Sport 2

  • 00:30 01:50

   The Boodles 2019

   01:50

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

Celý Program