tragédie selhalo mu srdce

Malá dcerka přišla o tátu. Náročný závod nezvládl, zemřel na trati!

Radovan Okrucký
Zdroj: facebook

Slovenský sport zasáhla velká tragédie. Na triatlonovém závodu Ironman v Budapešti zemřel jen 300 metrů před cílovou páskou zkolaboval a zemřel Radovan Okrucký. Jednačtyřicetiletému nadšenci zřejmě selhalo srdce.

Sobotního Ironmana s označením 70,3 se v maďarské Budapešti zúčastnili i mnozí slovenští závodníci, pro jednoho z nich však byly tento závod tím vůbec posledním. Jen 300 metrů před cílem přímo na trati zemřel Radovan Okrucký.

"Vůbec si nestěžoval, před závodem byl zcela v pohodě. Zvládl téměř celý triatlon, jen v poslední disciplíně najednou skonal. Vůbec si to neumím vysvětlit," řekla pro deník Nový Čas řekla Radova známá Martina, která se na závody přišla podívat, aby své krajany podpořila.

K tragédii došlo během poslední disciplíny, běhu na 21 kilometrů. "Po třetím okruhu ze čtyř jsme si ještě plácli. Šibalsky se na mě usmál a já jsem se z fanouškovské zóny přesunula do cíle, kde jsem čekala na slovenské závodníky," smutně popisuje momenty hrůzy Martina.

Slovákovi kousek před cílem pravděpodobně selhalo srdce. Podle svědků neštěstí byli záchranáři na místě během několika minut, život zkušeného sportovce se jim už ale nepodařilo zachránit. Po Radovanovi zůstala manželka s malou dcerkou...