Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

co se stalo? osudný let

Maják, lodě, dvoumetrové vlny. Tak se pátrá po fotbalové hvězdě

Pátrání po Emilianovi Salovi
Zdroj: facebook
Pátrání po Emilianovi Salovi

Osud argentinského útočníka Emiliana Saly, který v sobotu podepsal vysněnou smlouvu v anglické Premier League je nejistý, ale zdá se že bude tragický. Letadlo, jímž se vracel z Nantes do Cardiffu zmizelo nad kanálem La Manche. A začalo velké hledání.

Kde zmizel?
Proč se to stalo?
Je šance na jeho záchranu?

Otázky, na které jsou docela snadné odpovědi. O to víc, je to smutné.

Záchranářská loď
Zdroj: facebook Záchranářská loď

Záchranná služba ostrova Guernsey vyslala na moře dvě lodě, spolu s nimi pročesávají moře pohledem seshora dva vrtulníky. Během úterý se podařilo prozkoumat prostor asi 1200 kilometrů čtverečních.

Prohledávané moře u Guernsey
Zdroj: facebook Prohledávané moře u Guernsey

Ač hlídky hlásily spoustu plovoucích předmětů na mořské hladině, žádné z nich neodpovídaly vraku letadla. Problémem v pátrání jsou podle zdrojů záchranářů i vysoké až dvoumetrové vlny. Počasí nad kanálem La Manche totiž příliš dobré není. A nebylo ani v pondělí, kdy Emiliano Sala měl odletět z Nantes zpět do Cardiffu.

14

GALERIE: Fotbalista Emiliano Sala zmizel se svým letadlem

Zdroj: Profimedia

Emiliano Sala

Hodnocení:


Koneckonců, letadlo, kterým letěl nebyla žádná těžká váha a pokud nad kanálem La Manche byla bouře, byl to hodně riskantní let. Dokonce start stroje Piper Malibu, který kromě posádky přepraví jen maximálně čtyři další pasažéry, nejdříve letoví dispečeři v Nantes podle zpráv francouzských médií odložili a Salu pustili na cestu po několika hodinách čekání.

 Stroj se ztratil z radarů v 19:23 SEČ nedaleko majáku Guernsey. Existuje tak velká pravděpodobnost, že právě nedaleko Normanských ostrovů mohlo letadlo ztroskotat.

 V Nantes mezitím už lidí začali nosit květiny ke stadionu a u vchodu do arény vzniklo pietní místo. Nantes také odložil plánovaný středeční pohárový duel v Sannois. Na sociálních sítích se objevila i fotografie z rozlučky argentinského fotbalisty se svými bývalými spoluhráči. Ve žlutozelených barvách strávil Sala necelé čtyři sezony a udělal si tam velké jméno. Právě díky výkonům a nastříleným gólům v Ligue 1 vyšplhala jeho cena na 15 milionů liber.


V sobotu Sala podepsal s Cardifem a stal se nejdražší posilou v historii klubu, stál v přepočtu téměř půl miliardy korun. „Jsem velmi šťastný že tu mohu být a už se nemohu dočkat až tady začnu trénovat,“ svěřil se ve svém prvním rozhovoru. Na první trénink ale ani nedošlo.


Zdrcení jsou samozřejmě i v Cardiffu. „Je to strašné. Jsme v kontaktu s agentem hráče i s rodinou a čekáme na jakékoliv zprávy o tom, kde letadlo je,“ říká majitel klubu Ken Choo, který si v sobotu se Salou plácl. Mimochodem, právě jeho byl letoun, který se ztratil.

Poslední loučení se spoluhráči v Nantes
Zdroj: Instagram Poslední loučení se spoluhráči v Nantes

Jenže naděje na záchranu už defakto zmizela. Záchranáři připustili, že pokud letadlo nepřistálo někde na opuštěném místě, je šance na přežití pasažérů téměř nulová. Pátrání po ztraceném letadle a milionové fotbalové posile ale jistě bude pokračovat i v dalších dnech.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program