nova sport knockout

Maia sejmul Condita, ale večerní show patřila high kicku z říše snů!

UFC
Zdroj: reprofoto
Téma:
MMA

Kdo se těšil na velkou bitvu v hlavním zápase večera, tak musel být zklamán. Té se ale dočkal v předcházejícím duelu mezi Pettisem a Oliveirou. Pro fanoušky knokautů se také něco našlo. Jednoduše galavečer UFC on Fox: Maia vs. Condit nabídl pestrou škálu zápasů i ukončení.

Hlavní zápas večera lákal na unikátní střet stylů, kdy Maiovo jiu jitsu narazilo na Conditův kickbox. Demian Maia je jedním z posledních specialistů v jedné disciplíně, protože nikdy nevyhrává zápas v postoji, ale jakmile se dostane na zem, je rázem ve svém království. Conditův záměr tedy byl zůstat na nohou, tak dlouho, jak je to jen síly dovolí.


Bohužel pro fanoušky Carlose Condita, se Maiovi podařilo přenést boj na zem za pouhých dvacet vteřin. To nevěstilo nic dobrého a následujících necelých pět minut do konce kola se musel Condit připravit na peklo, kterým ho hodlal Maia provést. O necelou minutu později se dostal Maia Conditovi na záda a všichni tušili, že tohle nevypadá pro nedávného vyzyvatele o titul vůbec dobře. Maiovi se podařilo nasadit rear-naked choke a rodák z Albuquerque musel odklepat.
Za necelé dvě minuty tedy Conditův očekávaný návrat skončil a bylo v jeho tváři možné sledovat obrovské zklamání.

 

Komentátor Brian Stann se hned Carlose zeptal, jestli se jedná o jeho poslední zápas, ale jasnou odpověď nedostal. V druhém táboře se naopak slavilo. Maia se před ohlášením rozplakal štěstím, protože tato cesta za titulem pro něj znamená opravdu hodně.

 

Po šesti vyhraných zápasech, včetně dnešního dominantního výkonu, je těžké si představit, že by Demiana šance možnost bojovat s šampionem minula. „Pokud bude Stephen Thompson bojovat o i titul první, tak budu čekat na vítěze.“ dodal Maia k situaci ve welterové váze, kde bylo ohlášeno, že první obhajoba Woodleyho titulu bude proti Stephenovi Thompsonovi.


Mnohem více sil museli dát do zápasu Charles Oliveira a Anthony Pettis. Od začátku bylo vidno, že Oliveira chce za každou cenu bojovat na zemi a svého soupeře se snažil sundat. Díky taekwondu má však Pettis skvělý balanc a udržel se ve velmi těžkých pozicích. Oliveira tak musel zkusit udeřit v postoji, ale proti Pettisovi to tímto směrem nejde. Anthony hned údery vrátil a byl vidět neskutečný rozdíl v síle a rychlosti. Ke konci prvního kola už vypadalo, že Oliveiru převálcuje údery na zemi, ale tak se nestalo.

 

Po přestávce dokázal Oliveira dostat i Pettise na zem, kde hrozil snad z každé pozice nebezpečným chmatem, ale Pettis na zemi věděl co dělat a jak se bránit. V posledním kole začal Oliveira být ještě nebezpečnější, poté však přišel překvapivý Pettisův pokus o gilotinu a Oliveira odklepal. Pettis tedy ve svém debutu v pérové váze porazil Oliveiru v jeho nejsilnější stránce a posílá jasný vzkaz zbytku divize.
 

 

Největším překvapením večera byl ale výsledek zápasu mezi Paige Van Zant a Bec Rawlings. Mladičká Paige se vracela po tvrdé porážce od Rose Namajunas, kterou si hodně brala. Bylo tedy zajímavé sledovat, v jakém rozpoložení nastoupí do akce. Od prvního záběru však bylo jasné, že opět vidíme starou dobrou Paige, která rozdává úsměvy na všechny strany. Jakmile se však zavřela klec, změnila se ve zkušenou bojovnici. Od začátku Bec zasypávala kombinacemi a byla to právě Paige, kdo udával tempo. Na začátku druhého kola, ale přišlo něco, co čekal jen málokdo.

 

 

Knokaut jako z říše snů vyčarovala Paige, kdy high kickem trefila přesně Becinu bradu a byl konec. Pokud se na hlavní kartě čekal od někoho takovýto knoukatu, tak Paige jím rozhodně nebyla.


V prvním zápase večera si připsal i druhé vítězství nad Joem Lauzonem, Jim Miller. Kdo viděl jejich první střet, tak mohl mít menší déjà vu, jelikož průběh byl velmi bdobný. Po zápase sklonil Miller poklonu Lauzonovi za jeho kariéru, ale třetí zápas by už raději nechtěl.

Lukáš Zduba TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program