Mahríz zase řádil a Manchester City si poprvé zahraje finále Ligy mistrů

Rijád Mahríz slaví gól proti PSG
David Panuška
Předevčírem 23:22

Citizens v úterý večer přepsali klubovou historii! Poprvé se jim totiž povedlo postoupit do finále Ligy mistrů. V odvetě semifinále srazili PSG i podruhé a mohou slavit. Zářil opět Rijád Mahríz.

Na začátku duelu museli mít fanoušci anglického mužstva pěkně nahnáno. V sedmé minutě byla po zákroku Zinčenka odpískána penalta pro francouzský tým, sudí ji ale vzápětí po kontrole na videu odvolali. Ukrajinský fotbalista zahrál ramenem a ne rukou.

Vzápětí se tým z Manchesteru dostal do důležitého vedení. Rychlou akci zakončil Rijád Mahríz, jenž skóroval z dorážky po zablokované střele Fodena. PSG mělo také šance, ale Marquinhos hlavičkou trefil břevno a Di María po chybě obrany zakončoval do odkryté klece, ale tu netrefil.

Po hodině hry přišel druhý moment Rijáda Mahríze, který se prosadil potřetí ve dvojutkání s francouzským gigantem. Po parádní kombinaci byl sám před brankou, odkud se nezmýlil. O pár minut později byl vyloučen Ángel Di María, jenž mimo hru přišlápl nohu Fernandinha.

Pak už hrál jen domácí celek, který si aktivní hrou došel pro vítězství. Soupeřem City ve finále bude úspěšnější z dvojice Chelsea – Real Madrid. Druhé semifinále se hraje ve středu, úvodní duel ve Španělsku skončil remízou 1:1.

Manchester City vs. PSG – 2:0
11. Mahríz, 63. Mahríz (Foden)

Tentokrát se PSG neprosadili, ale ve francouzské lize válejí dál. Nedávno třeba zvládli vyhrát gólovou přestřelku: