perfektní výsledek

Klobouk dolů! Hvězdný víkend vynesl Zlýmu Kájovi historické umístění!

Karel Sedláček
Zdroj: PDC
Karel Sedláček
Téma:

Žije si svůj sen, píše malou šipkařskou pohádku, skládá českou symfonii pro terč a tři hroty. Máme pokračovat, nebo Vám tyto superlativy stačí? Neuvěřitelnou formou oplývající šipkař Karel Sedláček překonal další metu. Jako první Čech se dostal do nejlepší světové stovky.

Čtvrtý turnaj ze série Players Championship v anglickém Wiganu přinesl do českých řad obrovský úspěch. „Zlej Kája“ prošel až do osmifinále a za sebou nechal i takové hráče, kteří budili strach na mistrovství světa.

 

Nejprve přišla v polovině ledna lakonická zpráva. Skromný chlapík z vísky nedaleko Náchodu si na evropské šipkařské Q-school vybojoval turnajovou kartu a jako první Čech vstoupil do sezóny v nejprestižnější šipkařské organizaci PDC.

Již na prvním turnaji překvapil a připsal si dva cenné skalpy, ale to, co předvedl o víkendu ve Wiganu, zůstane dlouho v jeho paměti. Nejprve přetlačil Matta Clarka 6:5, jedenáct legů strávil před terčem také v obrovské bitvě se čtvrtým mužem světového žebříčku.

 

Bývalého světového šampiona Roba Crosse ale vyřadil a následně jako uragán smetl Luka Humphriese. Juniorský mistr světa neuhrál jediný leg a nezbývalo mu než před Sedláčkovým kanárem smeknout klobouk.

V osmifinále mu ale vystavil stopku úřadující světový šampion Peter Wright. „Snakebitovi“ vzdoroval, ale druhý hráč mezinárodního žebříčku PDC nakonec uhájil výhru 6:4.

 

Nicméně, Karel Sedláček se vyhoupl na 96. příčku a stal se tak vůbec prvním Čechem, kterému se povedlo prorazit mezi 100 nejlepších šipkařů.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program