Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2018 12:09
moto sport nelítostná rallye

Macháček upadl ze čtyřkolky a řekl natvrdo, co si o Dakaru myslí!

Čtvrtá etapa dakarské rallye má na svědomí další skalpy českých jezdců. Po Aleši Lopraisovi, který dojel z obrovskou ztrátou a svým fanouškům napsal, že pro něj závod nejspíše končí, měl velké komplikacei i Josef Macháček. Ten ze své čtyřkolky spadl a navíc mu odešla spojka.

Právě ve čtvrté etapě během loňské Dakarské rallye musel Josef Macháček odstoupit ze soutěže. Vykloubil si totiž rameno a poranil nohu. Nepříjemný pád prožil 60letý matador také včera. „Dva kilometry před cílem jsem to poslal takovým způsobem, že je čtyřkolka zmuchlaná. Není to tak strašné ale. Přistál jsem držkou v kamení. Mám jen naražené koule a nohu,“ popisoval Macháček svým obvyklým způsobem karambol.

 „Je to můj poslední Dakar, tak chci dojet do cíle. Nic jiného mě nezajímá,“ dodal jezdec z týmu BARTH Racing, který včera dojel do cíle na 36. místě. Nejlepší českým čtyřkolkařem na letošním jubilejním 40. ročníku pouštní soutěže je tak Zdeněk Tůma, který včera byl sedmadvacátý.

To však nebyla jediná komplikace, která ho na trase v obrovských peruánských dunách potkala. Macháček musel vyměnit spojku. „Byla obrovská klika, že během etapy se přejížděla silnice a kousek od ní se nacházelo servisní místo. Tam jsme mohli spojku vyměnit. Jinak by to byla konečná,“ doplnil Macháček z týmu BARTH Racing, který má v současné době 6 hodinovou ztrátu na prvního a je na 27. příčce. „To vůbec neřeším. Hodina sem, deset hodin tam. Já si jedu Dakar dojet. Na vítězství se prosím ptejte někoho jiného.“
  

Díky webu Nova Plus můžete sledovat aktuální dění ze slavné rallye Dakar. V pořadu Dakar s legednou vám Josef Macháček nabídne exkluzivní informace ze zákulisí.


Dakar s legendou - 2. díl: Josef Macháček přejmenoval závod na Fakar!


Josef Macháček je legenda a má právo se vyjadřovat k Dakaru upřímně. Vzpomíná na své první vítězství a prozradí, jak to nyní chodí medializovaném Dakaru v Jižní Americe. Že si nebude brát servítky, je vám asi jasné!

 

Dakar s legendou - 1. díl: Jaký je největší problém soutěžení v Jižní Americe? Tohle vše komplikuje!
 

V prvním díle pořadu mluvil i o největších nástrahách jednoho z nejslavnějších motoristických závodů na světě.

TN.cz