9. etapa

Macháček na Dakaru zajel nejlepší výsledek, Loprais je čtvrtý

Téma:

Slavná Rally Dakar se pomalu blíží do svého finiše. V 9. etapě se dařilo Josefu Macháčkovi, který se svou bugynou zajel vynikající 11. místo. Úspěšný byl také Aleš Loprais, který dojel čtvrtý a stejné umístění mu patří i v celkovém pořadí.

Po včerejší smolné etapě neměl český veterán na Dakaru velká očekávání, nakonec se mu však dařilo nadmíru dobře. Díky skvělé jízdě dojel na krásném 11. místě a v celkovém pořadí se posunul na 28. místo.

„Dokonce jsme dneska předjížděli některý bugyny snad o deset kilometrů, měl jsem podezření, že nám tam při tankování nalili nějaký jiný benzin,“ dodal s úsměvem Josef Macháček.
 

Náročný úsek mají za sebou naopak piloti kamionů. Museli zdolat totiž dlouhých 400 kilometrů, a to ještě v těžkých podmínkách. „Dneska to bylo hodně rozbitý. Hlavně těch prvních 50-60 kilometrů byl masakr,“ zhodnotil devátou etapu Martin Šoltys, který však musel být se svým 9. místem spokojený.

Stejně jako Aleš Loprais, který dojel na 4. pozici s necelou desetiminutovou ztrátou na vedoucího Rusa Karginova. Stejné místo mu patří i v celkovém pořadí. V desítce je také třetí do party Martin Macík, jenž se drží na šesté příčce. V automobilech nadále vede Španěl Carlos Sainz, na motorkách je nerychlejší Američan Ricky Brabec.


 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   00:35 03:05
   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   11:45

   Běhej lesy - Brdy

Celý program