velké sousto

Má Conor McGregor dost silnou ránu na zápas ve velterové váze?

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Svět MMA se těší z návratu hvězdy UFC Conora McGregora. Bývalý dvojnásobný šampion minulý týden podepsal smlouvu a už 18. ledna se postaví zpátky do klece. Pro svůj comeback si za soupeře vybral veterána Donalda Cerroneho. Na první pohled je Ir favoritem, ale v nadcházejícím duelu se může pěkně spálit.

Oba zápasnici podepsali smlouvu a 18. ledna 2020 se utkají v Las Vegas na UFC 246. Hlavní zápas večera je vypsán na 5x5 minut a byť jsou oba zápasníci vedeni v žebříčku lehké váhy (do 70 kg), utkají se v kategorii o 7 kilo vyšší.
 

Nástup ve vyšší (velterové) váze je jednou z mnoha okolností, které by McGregorovi mohly znesnadnit jeho návrat. The Notorious za sebou má už dva zápasy v kategorii do 77 kg, ale v duelech s Natem Diazem (20-12-0) MMA komunitu nepřesvědčil o tom, že by jeho styl boje byl na větší borce účinný.

Irský ranař je s 18 K.O. známý pro své tvrdé údery a přesnost, kterou likviduje protivníky. Dustin Poirier (25-6-1 NC), který McGregorovi podlehl v roce 2014, přiznal na sociálních sítích, že Conor má nejtvrdší úder ze všech jeho protivníků. Nicméně bývalý šampion je tělesnou proporcí spíše zápasník pérové či lehké váhy a ve velteru zkrátka nemusí jeho síla stačit.

 

To se ukázalo v duelech s Natem Diazem. Sám McGregor přiznal, že byl překvapený kolik toho protivník ustojí. Trefoval ho údery, které by lehčí váhy neustály, a jak se zápas prodlužoval na Conorovi bylo znát, že energie rychle ubývá.

Navíc Conor většinu svých zápasů ukončil v prvním nebo druhém kole a výdrž rozhodně nepatří k jeho největším zbraním. V jeho posledním zápase s šampionem lehké váhy Chabibem Nurmagomedovem (28-0-0) nebo ve zmíněných duelech s Natem Diazem bylo znát, že delší zápasy Irovi nevoní.

 

Je pravda, že dokázal po tříkolové bitvě vybojovat vítězství nad mašinou Maxem Hollowayem (21-4-0), ale to se psal rok 2013. Navíc McGregor za poslední 3 roky stál v oktagonu jen jednou. S lednovým comebackem tak jdou ruku v ruce otázky, zda Ir dokáže přesným úderem skolit Cerroneho, případně zdali udrží tempo po 25 minut.

Donald Cerrone sice poslední dva zápasy prohrál, ale je držitelem UFC rekordů největšího počtu výher i ukončení před limitem, z toho 17krát zvítězil na zemi. Nicméně McGregor se pyšní 70% úspěšností v obraně strhů, a i na zemi dokázal dlouho odolávat pověstnému Chabibovi.

Nejpravděpodobnější průběh zápasu je v postoji, kde se oba zápasníci cítí nejlépe. McGregor drží ruce dole a sází na přesné direkty, zatímco Cerrone, se stylem, vycházejícím z thajského boxu, často útočí tvrdými kopy.

 

DC TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program