velké sousto

Má Conor McGregor dost silnou ránu na zápas ve velterové váze?

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Svět MMA se těší z návratu hvězdy UFC Conora McGregora. Bývalý dvojnásobný šampion minulý týden podepsal smlouvu a už 18. ledna se postaví zpátky do klece. Pro svůj comeback si za soupeře vybral veterána Donalda Cerroneho. Na první pohled je Ir favoritem, ale v nadcházejícím duelu se může pěkně spálit.

Oba zápasnici podepsali smlouvu a 18. ledna 2020 se utkají v Las Vegas na UFC 246. Hlavní zápas večera je vypsán na 5x5 minut a byť jsou oba zápasníci vedeni v žebříčku lehké váhy (do 70 kg), utkají se v kategorii o 7 kilo vyšší.
 

Nástup ve vyšší (velterové) váze je jednou z mnoha okolností, které by McGregorovi mohly znesnadnit jeho návrat. The Notorious za sebou má už dva zápasy v kategorii do 77 kg, ale v duelech s Natem Diazem (20-12-0) MMA komunitu nepřesvědčil o tom, že by jeho styl boje byl na větší borce účinný.

Irský ranař je s 18 K.O. známý pro své tvrdé údery a přesnost, kterou likviduje protivníky. Dustin Poirier (25-6-1 NC), který McGregorovi podlehl v roce 2014, přiznal na sociálních sítích, že Conor má nejtvrdší úder ze všech jeho protivníků. Nicméně bývalý šampion je tělesnou proporcí spíše zápasník pérové či lehké váhy a ve velteru zkrátka nemusí jeho síla stačit.

 

To se ukázalo v duelech s Natem Diazem. Sám McGregor přiznal, že byl překvapený kolik toho protivník ustojí. Trefoval ho údery, které by lehčí váhy neustály, a jak se zápas prodlužoval na Conorovi bylo znát, že energie rychle ubývá.

Navíc Conor většinu svých zápasů ukončil v prvním nebo druhém kole a výdrž rozhodně nepatří k jeho největším zbraním. V jeho posledním zápase s šampionem lehké váhy Chabibem Nurmagomedovem (28-0-0) nebo ve zmíněných duelech s Natem Diazem bylo znát, že delší zápasy Irovi nevoní.

 

Je pravda, že dokázal po tříkolové bitvě vybojovat vítězství nad mašinou Maxem Hollowayem (21-4-0), ale to se psal rok 2013. Navíc McGregor za poslední 3 roky stál v oktagonu jen jednou. S lednovým comebackem tak jdou ruku v ruce otázky, zda Ir dokáže přesným úderem skolit Cerroneho, případně zdali udrží tempo po 25 minut.

Donald Cerrone sice poslední dva zápasy prohrál, ale je držitelem UFC rekordů největšího počtu výher i ukončení před limitem, z toho 17krát zvítězil na zemi. Nicméně McGregor se pyšní 70% úspěšností v obraně strhů, a i na zemi dokázal dlouho odolávat pověstnému Chabibovi.

Nejpravděpodobnější průběh zápasu je v postoji, kde se oba zápasníci cítí nejlépe. McGregor drží ruce dole a sází na přesné direkty, zatímco Cerrone, se stylem, vycházejícím z thajského boxu, často útočí tvrdými kopy.

 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program