Zajímavá změna

Má afghánského otce, hrál za Německo. Teď ale nosí dres Slovenska!

Amid Khan Agha hrál poprvé za slovenskou reprezentaci do 19 let
Zdroj: profimedia.cz/sfz.sk/koláž tn.cz
Amid Khan Agha hrál poprvé za slovenskou reprezentaci do 19 let
Téma:

Ve slovenském fotbalovém výběru do 19 let se objevil hráč na první pohled s dost netradičním jménem. Osmnáctiletý Amid Khan Agha si už také připsal první start, když hrál první poločas v přípravném utkání proti Třinci.

Slovenská mládežnická reprezentace se vytasila s novým trumfem. Khan Agha se sice narodil v Německu afghánskému otci, ale jeho matkou je Slovenka, a tím pádem může reprezentovat její rodnou zem.

„Dostali jsme informaci od hráčova agenta, že když je jeho máma Slovenka, mohl by hrát za slovenský národní tým,“ vysvětlil technický ředitel Slovenského fotbalového svazu Štefan Tarkovič.

Tím zmíněným agentem je Marek Mintál, bývalý slovenský útočník a mnohonásobný reprezentant, který se po ukončení hráčské kariéry dal na dráhu agenta a působí mnoho let v Německu. Na Khan Agha narazil při sledování zápasů německého výběru do 17 let, za který ofenzivní záložník nastoupil do 13 zápasů. Na klubové úrovni působí mladý talent v Hoffenheimu.

Zajímavé je, že ačkoliv má Amid slovenskou matku, slovensky neumí ani slovo, proto se s ním musí mluvit německy, potažmo anglicky.

Za Slovensko U19 už stihl nastoupit do prvního zápasu, když odehrál první poločas proti druholigovému Třinci. Český celek vyhrál vysoko 4:0.
 


 

Trenér národního týmu Slovenska do 19 let Albert Rusnák starší s Amidem počítá i dál. „Na únorový sraz ho asi Hoffenheim nepustí, co bude v březnu v druhé fázi kvalifikace ME, to je ještě brzo odhadovat. Ale ano, umím si představit, že ho v kádru mít budu.“
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program