Zajímavá změna

Má afghánského otce, hrál za Německo. Teď ale nosí dres Slovenska!

Amid Khan Agha hrál poprvé za slovenskou reprezentaci do 19 let
Zdroj: profimedia.cz/sfz.sk/koláž tn.cz
Amid Khan Agha hrál poprvé za slovenskou reprezentaci do 19 let
Téma:

Ve slovenském fotbalovém výběru do 19 let se objevil hráč na první pohled s dost netradičním jménem. Osmnáctiletý Amid Khan Agha si už také připsal první start, když hrál první poločas v přípravném utkání proti Třinci.

Slovenská mládežnická reprezentace se vytasila s novým trumfem. Khan Agha se sice narodil v Německu afghánskému otci, ale jeho matkou je Slovenka, a tím pádem může reprezentovat její rodnou zem.

„Dostali jsme informaci od hráčova agenta, že když je jeho máma Slovenka, mohl by hrát za slovenský národní tým,“ vysvětlil technický ředitel Slovenského fotbalového svazu Štefan Tarkovič.

Tím zmíněným agentem je Marek Mintál, bývalý slovenský útočník a mnohonásobný reprezentant, který se po ukončení hráčské kariéry dal na dráhu agenta a působí mnoho let v Německu. Na Khan Agha narazil při sledování zápasů německého výběru do 17 let, za který ofenzivní záložník nastoupil do 13 zápasů. Na klubové úrovni působí mladý talent v Hoffenheimu.

Zajímavé je, že ačkoliv má Amid slovenskou matku, slovensky neumí ani slovo, proto se s ním musí mluvit německy, potažmo anglicky.

Za Slovensko U19 už stihl nastoupit do prvního zápasu, když odehrál první poločas proti druholigovému Třinci. Český celek vyhrál vysoko 4:0.
 


 

Trenér národního týmu Slovenska do 19 let Albert Rusnák starší s Amidem počítá i dál. „Na únorový sraz ho asi Hoffenheim nepustí, co bude v březnu v druhé fázi kvalifikace ME, to je ještě brzo odhadovat. Ale ano, umím si představit, že ho v kádru mít budu.“
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program