umí to i s kytarou

Lyžařská královna Shiffrinová napsala píseň. Děkuje těm, kteří pomáhají

Mikaela Shiffrinová
Zdroj: Profimedia
Mikaela Shiffrinová
Jiří Průša
Jiří Průša
21.3. 2020 20:56

Svou patrně nejhorší sezonu v životě prožila Mikaela Shiffrinová. Zpočátku se jí dařilo, jenže po úmrtí otce přerušila kariéru. Když už to vypadalo, že se opět vrátí na sjezdovky, závody se zrušily kvůli koronaviru, a Američanka tak přišla o šanci zabojovat o křišťálové glóby. V těchto temných časech fenomenální lyžařka vyměnila sportovní náčiní za hudební a složila vlastní píseň.

Sezona 2019-2020 začala pro Mikaelu Shiffrinovou výborně. Američanka vyhrála ve Světovém poháru tři závody ve slalomu a po jednom triumfu přidala i v obřím slalomu, super obřím slalomu a sjezdu. S přehledem vedla celkové pořadí Světového poháru, ale pak přišla obrovská rána.


Shiffrinové totiž zemřel otec. Jeff Shiffrin svou dceru často doprovázel na závodech a lyžařku tato ztráta natolik zasáhla, že musela přestat na nějakou chvíli závodit.


A ve chvíli, kdy se pětadvacetiletá závodnice začla vracet k tréninku, sezona byla předčasně ukončena kvůli hrozícímu koronaviru. Shiffrinová tak vyměnila lyže za kytaru a složila písničku pro všechny, kteří pomáhají udržovat v chodu životy všech ostatních.

"Je to zpráva pro úplně všechny, kteří upřednostňují potřeby veřejnosti před svými vlastními," napsala Shiffrinová ke svému videu."Chceme vám poděkovat a posíláme vám všechnu naši lásku, i když víme, že v časech jako jsou tyto, to není ani zdaleka dostatečné," zpívá lyžařka ve své písní. "Jsme s vámi, stojíme bok po boku, dáváme vám lásku a sílu bojovat," posílá vzkaz a děkuje Shiffrinová těm, kteří udržují společnost v chodu.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • WorldSBK - Dutch Round (2. závod)

   13:50 14:50
   14:50

   Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   15:05

   WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   16:00

   Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Praha

   14:45 15:00
   15:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   16:45

   Behaj lesmi - Děvín

   17:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   17:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

   18:00

   Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

Celý program