vyrovnaná soutěž

Lyon vydřel remízu v Rennes, o bod vede Ligue 1 před PSG a Lille

Fotbalisté francouzského Lyonu
9.1. 2021 23:20

Francouzská nejvyšší fotbalová soutěž je ve své polovině a situace na špici skoro nemůže být vyrovnanější. Lyon zachránil závěrečným tlakem alespoň bod ze zápasu s Rennes a právě o ten jeden bod vede před dvěma dotírajícími celky.

Lyon šel do devatenáctého kola z prvního místa s tříbodovým náskokem. Jenže Rennes se v domácím prostředí lídra ligy nezaleklo a ve dvacáté minutě ho poslal do vedení Grenier.

Po přestávce navýšil vedení Bourigeaud a Lyonu už teklo do bot. Denayer se v 67. minutě zasloužil o snížení, jenže se radoval pouze do zásahu videorozhodčího, ten totiž odhalil ruku, kvůli které byla branka odvolána.

Lyon tak musel zabrat v posledních minutách a jako správný kapitán se ukázal Memphis Depay. Francouzský útočník nastartoval cestu za bodem gólem v 79. minutě a o tři minuty později asistoval Denayerovi u srovnávací branky. Lyon tak vybojoval alespoň bod, díky kterému se udržel na prvním místě.

O snížení tříbodového náskoku na jednobodový se postaraly celky PSG a Lille. Pařížané si doma poradili 3:0 s Brestem a Lille vyhrálo díky jediné brance v Nimes. Oba tyto týmy jsou tak pouhý bod za Lyonem. O dalších sedm bodů níže je Marseille, ale má odehráno o dva zápasy méně, takže i tento celek z jihu Francie je stále velmi blízko hře o titul.