sicilan seznamte se

Lúzr, který sázel na vlastní prohry. Teď Ceckovi gratuloval i Djokovič

Marco Cecchinato
Zdroj: Profimedia / instagram
Marco Cecchinato
Téma:

Novak Djokovič obešel síť a namířil si to na druhou stranu kurtu. Tam ležel, záda umazaná od antuky, ruce nad hlavou. Nevěřícně koukal na nebe. Dodnes ho nikdo neznal. Ale teď se svět dozvěděl, že existuje i nějaký Marco Cecchinato!

Čtvrvrtfinále grandslamového French Open, o tom možná snil někdy v dětství. Jenže když vstoupil do světa velkého tenisu, dostal drsnou školu. Většinou končil jako lúzr v kvalifikacích a na grandslamu nikdy nepřešel první kolo.A bilance na okruhu ATP? Zoufalá. Ve svých 25ti letech měl před letošní sezonou na kontě pouhé tři výhry v hlavních soutěžích. Letos překvapil. Vyhrál turnaj v Budapešti, ale hlavně, nyní je v semifinále Roland Garros. Neskutečné!


Přitom mohl být i letos vymalováno po prvním kole. Marco prohrával s Rumunem Mariusem Copilem už 0:2 na sety, nic ale nevzdal a téměř čtyřhodinovou bitvu vyhrál v páté sadě 10:8. A přestal se bát. Postupně šli z cesty Marco Trungelliti z Argentiny, a následně tři nasazení: Pablo Carreňo Busta, unavený David Goffin a nakonec Novak Djokovič.


„Získal jsem dva sety, pak jsem ale začal být unavený. Ale pomohla mi přestávka, zahrál jsem pár pěkných balónů a nakonec jsem vyhrál. Bylo to fantastické,“ vyprávěl po svém životním zápase. „Novak za mnou přišel a gratuloval, přál hodně štěstí dál. Musím říci, že pro mě je to sen. Chystám se hrát v semifinále Roland Garros a je hodně obtížné vysvětlit mé současné emoce,“ dodal po bitvě, která ho zviditelnila.Doposud získal na prémiích necelý milion dolarů. Pro srovnání, taková Kateřina Siniaková vydělala třeba už třikrát víc! A tak se spíš v minulosti víc mluvilo o jeho sázkách na zápasy, kterými řešil svou finanční situaci.
 

Dvakrát vsadil na svou vlastní prohru, jednou to bylo dokonce na turnaji v Prostějově a italský svaz mu zastavil činnost. Neměl hrát rok a půl a musel vysolit 40 tisíc dolarů. Kdekdo by to zabalil, on ale začal dřít o to víc. Nakonec mu i trest zkrátili.
Když se dnes zeptáte na temnou minulost, odmítne vás: „Víte, říkal jsem, že o tom nechci mluvit. Chci se těšit z tohoto krásného okamžiku svého života. Proto bych chtěl, abyste mi tyto otázky nyní nedávali,“ prosil po senzační výhře.


Nyní ho čeká souboj s Dominicem Thiemem a prý to nemusí být konečná: „Když jsem s ním naposledy hrát, porazil jsem ho. Vzpomínám si na to, bylo to finále Futures v Itálii,“ naznačuje Ceck, jak si nechává říkat.


Za pár dnů ale Roland Garros skončí a pro Marca Cecchinata začne všední život, kdy bude muset potvrzovat, že letošní French Open nebyl jen sen. „Ano, vím, že se můj život změní. Musím si uvědomit, co se stane a uvidím, co na mě život přichystá…“


Každopádně tak jako tak už nyní díky němu je zase Sicílie hrdá na svého hrdinu. A že se John McEnroe učil v přímém přenosu Marcovo jméno? To už k těmhle příběhům patří…

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:40

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   22:40

   Element (408)

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   00:50

   SC Braga - Rangers FC

 • Nova Sport 2

  • 20:40 22:35

   Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   22:35

   Magazín NBA Action (21)

   23:05

   NBA: Golden State Warriors - Los Angeles Lakers

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche

   03:45

   Házená: MT Melsungen - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

Celý Program