Off-road online

Lukáš Matěja na vrcholu! Čech získal titul mistra světa ve virtuálním rally

Lukáš Matěja je mistrem světa ve virtuálním rally
Zdroj: fiaworldrallycross.com
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
8.3. 2021 9:22
Téma:

Lukáše Matěju lze s klidem označit za experta na virtuální off-road. Český zástupce totiž po velkolepé jízdě vyhrál finále rally šampionátu DiRT Rally 2.0 World Series. Jako jediný se navíc probojoval do finálové části jak v rally, tak i v rallycrossu.

Ačkoliv virtuální závody nejsou v rámci esportu tak populární, jako hry typu MOBA, battle royale nebo FPS, díky rostoucímu zájmu fanoušků běžných závodů se komunita neustále zvětšuje. Značnou hráčskou základnu máme i u nás a v rámci světové špičky máme hned několik zástupců.

 

Martin Štefanko například v rámci virtuální F1 reprezentuje esportovou divizi tradičního týmu Williams. V posledních týdnech ale upoutal pozornost Lukáš Matěja, který si z celkové dotace DiRT Rally 2.0 ve výši 441 tisíc korun odnesl největší podíl.

 

 

 

Sám Matěja měl největší ambice právě v rally turnaji, kde se ve finále dostal na řadu jako poslední. V rámci vysílání mohli fanoušci sledovat i reakce jeho soupeře Joona Pankonena z Finska, který navíc obhajoval titul z loňského roku. Na začátku to vypadalo, jakoby finský reprezentant předčasně oslavoval, ale s postupujícím časem a minimem chyb mu úsměv z tváře rychle zmizel. 

 

Po parádní jízdě Lukáš Matěja oslavil titul, ale na rozdíl od ostatních jeho soupeřů v rally turnaji se rovnou začal připravovat i na rallycross. V něm už se mu sice úspěch zopakovat nepodařilo, ale čtvrté místo pouze potvrzuje jeho všestrannost a závodní schopnosti. 

 

 

O titul v rallycrossu bojovala bratrská dvojice Quentin a Killian Dal'ollmovi, kteří jsou tradičně dva nejlepší jezdci ve své kategorii. Úspěšnější byl nakonec druhý jmenovaný, který zopakoval úspěch z roku 2020. 

 

Lukáš Matěja se zúčastnil také posledního ročníku největší české soutěže Mercedes-Benz Virtual GP, ve které skončil na devátém místě a tím potvrdil, že jeho specializací je opravdu spíše off-road. To ukázal na domácím šampionátu ŠKODA eRally Cup, ve kterém s 549 body zvítězil s náskokem 74 bodů na druhého Davida Dorňáka.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program